HHPortal 1,413,252 Üye | 616,397 Konu | 5,103,881 Mesaj | 825 Online
Go Back   HHPortal > Bilgisayar & İnternet > İşletim Sistemleri (Genel) > Windows İşletim Sistemi

blue screen hataları ve nedenleri

 İşletim Sistemleri (Genel) Katagorisinde ve  Windows İşletim Sistemi Forumunda Bulunan  blue screen hataları ve nedenleri Konusunu Görüntülemektesiniz.=>arkadaşlar bluescreen hatalarını microsoft sağolsun bilgilendirme amaçlı siteye koymuş bende sizler oralarda aramayın die buralara taşıdım Stop 0x0000000A (IRQL Not ...


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 26-10-2007, 12:28 AM   #1
µ.CastieL
Sadık Üye
 
Üyelik tarihi: Feb 2007
Bulunduğu yer: İstanbul
Mesajlar: 2,811
Teşekkürleri: 2,155
1,313 mesajına 2,999 kere teşekkür edildi.
µ.CastieL - MSN üzeri Mesaj gönder
Zuupla
Post blue screen hataları ve nedenleri blue screen hataları ve nedenleri

takipci satin al

arkadaşlar bluescreen hatalarını microsoft sağolsun bilgilendirme amaçlı siteye koymuş bende sizler oralarda aramayın die buralara taşıdım


Stop 0x0000000A (IRQL Not Less or Equal)

Bir yazılım donanım veya yazılım uyumsuzluğu sorunu.Çevkirdek kipi bir proses veya sürücü fazla yüksek olan bir kesme talebi seviyesindeki (interrupt request level - IRQL) ya da erişim izni olmayan bir bellek konumuna erişmeye çalıştığında ortaya çıkar .

Stop 0x0000001E (KMode Exception Not Handled)

Firmware uyumsuzlukları ,
Bozuk bir cihaz veya servis,
Uygulama bellek sızması,
Yetersiz disk alanı,
Üçüncü parti bir uzaktan denetim programı.

Stop 0x00000024 (NTFS File System) veya
Stop 0x00000023 (FAT File System)

Yanlış çalışan bir IDE denetleyici,
Bozuk bir IDE Kablosu
Yanlış çalışan bir SCSI kablosu
Uygunsuz bir SCSI sonlaması

Stop 0x0000002E (Data Bus Error)

RAM
Kart üzerindeki bellek (L2 tampon bellek)
Video RAM
Anakart
Uyumsuz donanım
Sabit disk

Stop 0x0000003F (No More System PTES)

Bozuk bir cihaz sürücüsü belleği yanlış yönetiyorsa,
Sistem yoğun biçimde I/O transferi yaparsa,
Bir uygulama uygunsuz biçimde büyük miktarda çekirdek belleği ayırıyorsa ortaya çıkar

Stop 0x00000050 (Page Fault in Nonpaged Area)

Ana bellek arızası,
L2 bellek arızası,
Video RAM arızası.

Stop 0x00000077 (Kernel Stack Inpage Error)

Disk bozulmuş olabilir . chkdsk /f yapmak lazım
Disk donanımı arızası
Virüs bulaşmış olabilir

Stop 0x00000079 (Mismatched HAL)

Bu hata donanım soyutlama katmanı (Hardware Abstraction Layer) ile bilgisayarın çekirdek tipi uyuşmadığında ortaya çıkar .

Stop 0x0000007A (Kernel Data Inpage Error)

Diskte bozuk sektör oluşmuş olabilir .
Bellek Donanımı (RAM, L2 bellek , Video RAM) hatası olabilir
Disk kabloları yanlış bağlanmış olabilir
SCSI sonlanması hatası olabilir
Disk denetleyicisi hatası olabilir
Virüs bulaşmış olabilir.

Stop 0x0000007B( Inaccassible Boot Device)

Sistem açılış bölümüne erişemiyor .

Stop 0x0000007F (Unexpected Kernel Mode Trap)

Arızalı RAM

Stop 0x0000009F (Driver Power State Failure)

Tutarsız davranan bir donanımdan mesela açık olması gerekip de kapalı olan bir cihaz sürücüsünden kaynaklanabilir.

Stop 0xBE (Attempted Write to Read Only Memory)

Salt okunur bir belleğe yazma girişimi hatası .Donanım arızası , sürücü hatası sorunu veya bir cihaz firmware hatası olabilir.

Stop 0xBE (Bad Pool Caller)

Bozuk sürücü ya da yazılım hatası.

Stop 0x000000CE (Driver Unloaded without Cancelleled Pending Operations)
Bu genel çözümlerin hepsi



new document



Genel Durma Hataları

Durma hatası ekranında da gösterilen aşağıdaki adımlar hatanın nedenini belirlemenize ve sorunu düzeltmenize yardımcı olur.

Genel Durma Hatalarında Sorun Giderme

1. Bilgisayarınız yeniden başlatın.

2. Yeni donanım veya yazılımın düzgün bir şekilde kurulmuş olduğundan emin olun. Her seferinde yeni donanım aygıtlarından birini çıkararak hatanın giderilip giderilmediğini kontrol edin. Hata giderilmiş ise 3. adıma geçin.

Bu test sırasında hatalı olduğunu anladığınız donanımı değiştirin. Ayrıca, bilgisayar üreticileri tarafından verilen donanım tanılama yazılımını çalıştırmayı deneyin.

Eğer bu, yeni yüklenmiş bir donanım veya yazılım ise, üretici firma ile irtibat kurarak, Windows XP Professional için ihtiyacınız olabilecek herhangi bir güncelleştirme veya sürücünün olup olmadığını öğrenin.

3. Başlat'ı tıklayın ve sonra Yardım ve Destek'i tıklayın. Destek alın veya Windows XP haber gruplarından bilgi bulun'u tıklayın ("Yardım isteyin" seçeneğinin altında) ve sonra sol sütunda bulunan Microsoft'tan yardım alın seçeneğini tıklayın.

4. Başlat'ı, Yardım ve Destek'i ve sonra Sorun Gidericilerin bir listesini görmek için Sorun çözme ("Bir Yardım konusu seçin"in altında) seçeneğini tıklayın.

5. Microsoft Donanım Uyumluluğu Listesi'ni (HCL) kontrol ederek tüm donanım ve sürücülerinizin Windows XP Professional ile uyumlu olduğundan emin olun.

HCL'nin en güncel sürümünü görmek için Microsoft Web sitesi'ni ziyaret edin.

6. Yeni yüklenmiş tüm donanımı (RAM, bağdaştırıcılar, sabit diskler, modemler v.b.), sürücüleri ve yazılımı devre dışı bırakın veya kaldırın.

o Eğer Windows XP Professional'i başlatabiliyorsanız, Olay Görüntüleyicisi'ndeki Sistem Günlüğü'nü kontrol ederek, soruna neden olan aygıt veya sürücüyü belirlemenize yardımcı olabilecek diğer hata mesajlarına bakın. Sistem Günlüğü'nü görmek için Başlat'ı ve sonra Denetim Masası'nı tıklayın. Performans ve Bakım'ı tıklayın ve sonra Yönetimsel Araçlar'ı tıklayın. Olay Görüntüleyicisi'ni çift tıklatarak açın ve Sistem Günlüğü'nü açarak mesajları kontrol edin

o Windows XP Professional'i başlatamıyorsanız, bilgisayarınızı güvenli modda başlatmayı deneyin ve sonra yeni eklenmiş olan programları ve sürücüleri kaldırın veya devre dışı bırakın. Bilgisayarınızı güvenli modda başlatmak için, bilgisayarınızı yeniden başlatın; sonra, mevcut işletim sistemlerini içeren liste karşınıza geldiğinde F8 tuşuna basın. Gelişmiş Seçenekler ekranında, Güvenli Mod'u seçin ve ENTER'a basın.

Daha fazla bilgi için Yardım ve Destek Merkezine girerek Ara kutusuna "Güvenli Mod Seçenekleri" yazın.

7. Internet erişiminiz varsa, Microsoft Support sitesi'ni ziyaret edin.

Microsoft Knowledge Base'de "Windows XP Professional" ve aldığınız durma hatası ile ilişkilendirilmiş numarayı arayın. Örneğin mesaj "Dur: 0x0000000A" şeklindeyse "0x0000000A" araması yapın.

8. Antivirüs yazılımınızın güncel bir sürümünü kullanarak bilgisayarınızda virüs taraması yapın. Bir virüs bulmanız durumunda, bu virüsü bilgisayarınızdan silmek için gerekli adımları uygulayın. Bu adımlar için antivirüs yazılımınızın talimatlarına bakın.

9. Donanım aygıtlarınızın sürücülerinin ve sistem BIOS'unuzun en güncel sürümler olduğunu onaylayın. Donanım üreticileriniz en güncel sürümü bulmanızda veya bu sürümü elde etmenizde size yardımcı olabilirler.

10. Caching veya shadowing gibi BIOS bellek seçeneklerini devre dışı bırakın. Yardıma gereksiniminiz olursa donanım üreticisi ile irtibat kurun.

11. Bilgisayar üreticiniz tarafından verilen, özellikle bellek denetimi amaçlı bir sistem tanılama yazılımı varsa çalıştırın.

12. Bilgisayarınızda en son çıkan Hizmet Paketi'nin yüklü olduğundan emin olun. Hizmet paketlerinin bir listesini ve bunları indirmek için gerekli talimatları görmek için, Windows Update Web sitesi'ne gidin.

13. Oturum açamıyorsanız bilgisayarınız yeniden başlatın. Kullanılabilir işletim sistemlerinin listesi karşınıza geldiğinde F8 tuşuna basın. Gelişmiş Seçenekler ekranında, En Yeni İyi Yapılandırma seçeneğini seçin ve ENTER'a basın.

Belirli Durma Hataları

Bazı durma hataları, hatanın nasıl giderilebileceğini belirlemenize yardımcı olacak "DATA_BUS_ERROR" gibi açıklayıcı mesajlar görüntüler. Bu bölümde belirli durma hatalarında, aldığınız mesajın türüne göre sorun giderme işleminin nasıl yapılacağı açıklanmaktadır.

ÖNEMLİ

Bu bölümde anlatılanlar sadece uzman kullanıcılar tarafından uygulanmalıdır,sadece bilgi olarak verilmiştir.

Tablo 1 Yazılım ve aygıt sürücüsü hataları

Hata Numarası Açıklayıcı Metin
0x0000001E KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
0X000000D1 DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
0x000000EA THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER
0x00000050 PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
0X0000000A IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
0x0000007B INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE
0x0000009F DRIVER_POWER_STATE_FAILURE
0XC000021A STATUS_SYSTEM_PROCESS_TERMINATED
0XC0000221 STATUS_IMAGE_CHECKSUM_MISMATCH

Not: 0x0000001E, 0x0000000A ve 0x0000007B numaralı durma hataları genel donanım hatalarından da kaynaklanabilir. Burada gösterilen adımlar bu hataları gidermezse, Donanım Arızalarından Kaynaklanan Hatalar konusunda anlatılan adımlara bakın.

Genel Durma Hataları bölümündeki adımları uygulayın. Durma hatası devam ediyorsa, aşağıdaki adımları deneyin.

Yazılım ve aygıt sürücüsünden kaynaklanan durma hatalarını gidermek

1. Durma mesajında belirtilen sürücünün Windows Donanım Quality Labs (WHQL) tarafından imzalanmış ve onaylanmış olup olmadığını kontrol edin. İmzalanmamış sürücüleri kontrol etmek için Sigveriv.exe uygulamasını çalıştırın.

2. Durma mesajında belirtilen sürücüyü yükleme ortamınızdaki daha iyi bir kopyasıyla veya üreticiden edineceğiniz güncelleştirilmiş bir sürümü ile değiştirmeyi deneyin.

3. Durma mesajında belirtilen sürücüyü veya yeni yüklenen sürücüleri devre dışı bırakın.

4. Windows XP Professional ile birlikte verilmeyen bir video sürücünüz varsa, onun yerine standart VGA sürücüsünü veya Windows XP ile birlikte verilen uyumlu bir sürücüyü kullanmayı deneyin.

5. Antivirüs, disk birleştirme, uzaktan kumanda, güvenlik duvarı veya yedekleme programları gibi filtre sürücüleri kullanan yazılımları kaldırın.

6. Kurtarma Konsolunu çalıştırın ve sistemin algıladığı hataları onarmasına izin verin.

Kurtarma Konsolu ile ilgili daha fazla bilgi için Bilgilerinizi Yedekleme ve Kurtarma konusuna bakın veya Yardım ve Destek Merkezini kullanın.

7. Eğer hata, bilgisayarınıza RAM ekledikten hemen sonra oluştuysa, sayfalama dosyası hasar görmüş veya yeni RAM bozuk ya da uyumsuz olabilir. Bu durumda, Pagefile.sys dosyasını silin ve sistemin RAM yapılandırmasını eski haline getirin.

Dosya sistemi hataları

Hata Numarası
Açıklayıcı Metin

0x00000023
FAT_FILE_SYSTEM

0x00000024
NTFS_FILE_SYSTEM

Genel Durma Hataları bölümündeki adımları uygulayın. Durma hatası devam ediyorsa, aşağıdaki adımları deneyin.

Dosya sistemi durma hatalarında sorun giderme

1. Küçük bilgisayar sistemi arabirimi (SCSI) bağdaştırıcısı kullanıyorsanız, donanım satıcınızdan en yeni Windows XP Professional sürücüsünü edinin, SCSI aygıt için eşleme görüşmesini devre dışı bırakın, SCSI zincirinin doğru bir şekilde sonlandırıldığından emin olun ve aygıtların SCSI ID'lerini kontrol edin. Bu adımları nasıl yapacağınızdan emin değilseniz aygıt için verilen talimatlara bakın.

2. Entegre aygıt elektronikleri (IDE) aygıtlar kullanıyorsanız, kart-üzerinde IDE bağlantı noktasını sadece Birincil olarak tanımlayın. IDE aygıtların Master/Slave/Only ayarlarını kontrol edin. Sabit disk hariç tüm IDE aygıtları kaldırın. Bu adımları nasıl yapacağınızdan emin değilseniz aygıt için verilen talimatlara bakın.

3. Antivirüs, disk birleştirme, uzaktan kumanda, güvenlik duvarı veya yedekleme programları gibi filtre sürücüleri kullanan yazılımları devre dışı bırakın veya kaldırın.

4. Dosya sisteminin bozulup bozulmadığını anlamak için Chkdsk /f komutunu çalıştırın. Windows XP Professional Chkdsk komutunu çalıştıramıyorsa, sürücüyü Windows XP Professional işletim sistemini kullanan başka bir bilgisayara bağlayın ve sürücü üzerinde Chkdsk komutunu o bilgisayardan çalıştırın.

Tablo 3 Donanım Arızaları ile ilgili hataları

Hata Numarası
Açıklayıcı Metin

0x0000001E
KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED

0x0000000A
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

0x0000007B
INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE

0x0000007F
UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP

0xC0000218
UNKNOWN_HARD_ERROR

Not: 0x0000001E, 0x0000000A ve 0x0000007B numaralı durma hataları yazılım ve aygıt sürücüsü hatalarından da kaynaklanabilir. Burada gösterilen adımlar bu hataları gidermezse, Yazılım ve Aygıt Sürücüsü Hataları konusunda anlatılan adımlara bakın.

Bu kitabın önceki bölümlerinde yer alan Genel Durma Hataları konusundaki adımları uygulayın. Durma hatası devam ediyorsa, aşağıdaki adımları deneyin.

Donanım arızaları ile ilgili durma hatalarında sorun giderme

1. Bilgisayarınızdaki aygıtların Windows Hardware Quality Labs (WHQL) tarafından imzalanmış ve onaylanmış sürücülere sahip olup olmadığını kontrol edin. İmzalanmamış sürücüleri kontrol etmek için Sigveriv.exe uygulamasını çalıştırın.

2. Üretici firmanın donanımınız için kullanabileceğiniz sürücü güncelleştirmeleri çıkarıp çıkarmadığını kontrol edin.

3. Antivirüs, disk birleştirme, uzaktan kumanda, güvenlik duvarı veya yedekleme programları gibi filtre sürücüleri kullanan yazılımları güncelleştirin.

4. Soruna neden olan öğeyi bulabilmek için önemli olmayan donanım ve yazılımları kaldırın.

5. Windows XP'yi yeni bir klasöre yükleyin. Soruna neden olan sürücüyü bulabilmek için sürücüleri sırayla ekleyin ve yeniden başlatın.

6. Kurtarma Konsolunu çalıştırın ve sistemin algıladığı hataları onarmasına izin verin.

Kurtarma Konsolu ile ilgili daha fazla bilgi için Bilgilerinizi Yedekleme ve Kurtarma konusuna bakın veya Yardım ve Destek Merkezini kullanın.

Hata Mesajı Almaya Devam Mı Ediyorsunuz?
Bazı ender durumlarda, Windows XP Professional'i kaldırıp işletim sisteminizi eski haline getirmeniz gerekebilir.

Windows XP'yi kaldırmak için

Başlat'ı, Denetim Masası'nı, Program Ekle Kaldır'ı tıklayın.

Windows XP Professional'i tıklayın ve Kaldır seçeneğini seçerek ekranınızda beliren talimatları uygulayın.


arkadaşlar ben bu hataları görüp bunlarla uraştıktan sonra pc me yeni donanımlar almam gerekti haliyle bazen sinir bozucu olabiliyorlar fakat bilinmeside iyi oluo bi bakıma

µ.CastieL isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için µ.CastieL kullanıcısına teşekkür eden 10 üyemiz:
Λямα` (05-08-2008), aplomb (16-09-2008), ayee (09-08-2008), Berkant89 (14-02-2009), inziva000 (12-09-2008), Poyraz34 (24-09-2008), resulkskn (29-05-2009), spectrano (17-12-2008), ufulee (17-11-2007), __crazy (06-08-2008)

Alt 05-08-2008, 10:51 PM   #2
Λямα`
Hızlı Üye
 
Λямα` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: May 2008
Bulunduğu yer: IѕтαηвυL
Yaş: 18
Mesajlar: 1,473
Teşekkürleri: 1,428
536 mesajına 893 kere teşekkür edildi.
Λямα` - MSN üzeri Mesaj gönder
Zuupla
ya arkadaşlar arkadaşa 464 kişi bakmış bi yorum yazan yok toputopu da 1 tskkur edılmıs :D acıdım ben edıyım barı 2 olsn :D

Λямα` isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için Λямα` kullanıcısına teşekkür edenler:
µ.CastieL (13-09-2008)

Alt 06-08-2008, 12:23 AM   #3
__crazy
Kıdemli Üye
 
Üyelik tarihi: Jun 2008
Mesajlar: 3,187
Teşekkürleri: 2,370
1,156 mesajına 2,182 kere teşekkür edildi.
__crazy - MSN üzeri Mesaj gönder __crazy isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Zuupla
güzel bilgi paylaştığın için sağol

__crazy isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için __crazy kullanıcısına teşekkür edenler:
µ.CastieL (13-09-2008)

Alt 06-08-2008, 02:49 AM   #4
µ.CastieL
Sadık Üye
 
Üyelik tarihi: Feb 2007
Bulunduğu yer: İstanbul
Mesajlar: 2,811
Teşekkürleri: 2,155
1,313 mesajına 2,999 kere teşekkür edildi.
µ.CastieL - MSN üzeri Mesaj gönder
Zuupla
eyf. saolun qenclık sizde olmasanız yorum yazan yok kcoa hackhellde :D ama hataya maruz kalsalar cırt dıe bole oluo die konu acarlar yardım edın derler....

µ.CastieL isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla

Alt 13-09-2008, 11:18 AM   #5
gncankr
Misafir
 
Üyelik tarihi: Sep 2008
Mesajlar: 1
Teşekkürleri: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edildi.
Zuupla
Arkadaşlar merhaba
yeni aldığım notebookta 1 hafta sonra aşağıda belirttiğim şekliyle bluescreen sorunu oluşu.recover cd ile kurulum yaptım sonuç alamadım.ati radeon hd 2600 ekran kartına ati catalyst download etmemi söylediler.yine sonuç yok.çalışırken pc nin bu hatayı verip kapanması çok emek kaybına neden oluyo.yardımlarınızı bekliyorum.teşekkür ederim.

Sorun imzası:
Sorunlu Olay Adı: BlueScreen
OS Sürümü: 6.0.6001.2.1.0.768.3
Yerel Kimlik: 1055

Sorun hakkında ek bilgiler:
BCCode: 100000ea
BCP1: 868A3788
BCP2: 00000000
BCP3: 00000000
BCP4: 00000000
OS Version: 6_0_6001
Service Pack: 1_0
Product: 768_1

Sorunu açıklamaya yardımcı olan dosyalar:
C:\Windows\Minidump\Mini091308-02.dmp
C:\Users\ulas\AppData\Local\Temp\WER-83179-0.sysdata.xml
C:\Users\ulas\AppData\Local\Temp\WER64AB.tmp.versi on.txt

Gizlilik bildirimimizi okuyun:

gncankr isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla

Alt 13-09-2008, 03:14 PM   #6
µ.CastieL
Sadık Üye
 
Üyelik tarihi: Feb 2007
Bulunduğu yer: İstanbul
Mesajlar: 2,811
Teşekkürleri: 2,155
1,313 mesajına 2,999 kere teşekkür edildi.
µ.CastieL - MSN üzeri Mesaj gönder
Zuupla
Alıntı:
gncankr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar merhaba
yeni aldığım notebookta 1 hafta sonra aşağıda belirttiğim şekliyle bluescreen sorunu oluşu.recover cd ile kurulum yaptım sonuç alamadım.ati radeon hd 2600 ekran kartına ati catalyst download etmemi söylediler.yine sonuç yok.çalışırken pc nin bu hatayı verip kapanması çok emek kaybına neden oluyo.yardımlarınızı bekliyorum.teşekkür ederim.

Sorun imzası:
Sorunlu Olay Adı: BlueScreen
OS Sürümü: 6.0.6001.2.1.0.768.3
Yerel Kimlik: 1055

Sorun hakkında ek bilgiler:
BCCode: 100000ea
BCP1: 868A3788
BCP2: 00000000
BCP3: 00000000
BCP4: 00000000
OS Version: 6_0_6001
Service Pack: 1_0
Product: 768_1

Sorunu açıklamaya yardımcı olan dosyalar:
C:\Windows\Minidump\Mini091308-02.dmp
C:\Users\ulas\AppData\Local\Temp\WER-83179-0.sysdata.xml
C:\Users\ulas\AppData\Local\Temp\WER64AB.tmp.versi on.txt

Gizlilik bildirimimizi okuyun:

dostum öncelikle geçmiş olsun benim sana tavsiyem en kolay şeyi yap bıraz beketirler ama teknik servis buna çözüm olcaktır.çünkü bluescreen hataları donanımların windows ile uyuşmazlıgından yada arızalı olmalarından ötürü bu uyarıyı verir.teknik serveise cihaz giderse parça değişimi ile bu sorunu aşıcaklardır

ürün garantili değilse istanbul il sınırlarında isen seni yönlendiebileceğim çok iyi servisler var,yardımcı olmak isterim

µ.CastieL isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla

Alt 15-09-2008, 04:26 PM   #7
qweqqq
Hackhell Kıdemlisi
 
Üyelik tarihi: Jul 2008
Mesajlar: 4,715
Teşekkürleri: 2,845
1,932 mesajına 3,582 kere teşekkür edildi.
qweqqq - MSN üzeri Mesaj gönder
Zuupla
Teşekkürler

qweqqq isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla

Alt 16-09-2008, 01:56 AM   #8
µ.CastieL
Sadık Üye
 
Üyelik tarihi: Feb 2007
Bulunduğu yer: İstanbul
Mesajlar: 2,811
Teşekkürleri: 2,155
1,313 mesajına 2,999 kere teşekkür edildi.
µ.CastieL - MSN üzeri Mesaj gönder
Zuupla
Alıntı:
basıclife Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Teşekkürler
rica ederm bilgi paylaşımı işte...

µ.CastieL isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla

Alt 07-12-2008, 03:02 PM   #9
daяk●aNgeL
Geçerken Uğradım
 
daяk●aNgeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Dec 2008
Bulunduğu yer: Dark's İnWardLy
Mesajlar: 65
Teşekkürleri: 19
30 mesajına 36 kere teşekkür edildi.
daяk●aNgeL - MSN üzeri Mesaj gönder
Zuupla
yayarlı bılgıler ama aynısı microsoft ta yazıyo :D

daяk●aNgeL isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla

Alt 07-12-2008, 03:54 PM   #10
µ.CastieL
Sadık Üye
 
Üyelik tarihi: Feb 2007
Bulunduğu yer: İstanbul
Mesajlar: 2,811
Teşekkürleri: 2,155
1,313 mesajına 2,999 kere teşekkür edildi.
µ.CastieL - MSN üzeri Mesaj gönder
Zuupla
Alıntı:
daяk●aNgeL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
yayarlı bılgıler ama aynısı microsoft ta yazıyo :D
o zman git ordan bak zorla okutmuyoruz burda paylasım yapıyoruz çok biliyosan gider microsoft'tan bulursun ;)

µ.CastieL isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla

Cevapla

Etiketler
blue, hatalari, nedenleri, screen


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı



Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 02:09 AM.

Forum Yasal Uyarı HH
Kullanılan Portal Sürümü : HH Portal
Script Sürümü : vBulletin Version 3.8.4 PL1
Seo Yazılımı : vBSEO ©2009, Crawlability, Inc
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz Internet Explorer 6+, Firefox 2.0.0.14+, Opera 9.52+, Safari 3.1.2+, Chrome 0.2.153.1+ ve 1024x768+ Ekran Çözünürlüğünde Test Edilmiştir.
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan .yer sağlayıcı. olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kaldır. prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, bora@tabakoglu.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler Hukuk Müşavirimiz tarafından incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

HHPortal İçerik ve Yer Sağlayıcı İletişim Bilgileri İçin Tıklayınız.

Valid CSS!