HHPortal 1,413,209 Üye | 616,394 Konu | 5,103,866 Mesaj | 329 Online
Go Back   HHPortal > Siyaset ve Politika > Serbest Kürsü

Van, PKK’ya teslim!

 Siyaset ve Politika Katagorisinde ve  Serbest Kürsü Forumunda Bulunan  Van, PKK’ya teslim! Konusunu Görüntülemektesiniz.=>Van, PKK’ya teslim! “Belediye, PKK’nın resmi propaganda organı olarak çalışıyor. Oda kapılarının hepsinde Kürtçe tabelalarla fiilen 2. resmi dile geçildi. ...


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 06-07-2013, 10:36 PM   #1
l3adl3oy
Onursal Üye
 
Üyelik tarihi: Oct 2007
Mesajlar: 2,132
Teşekkürleri: 4,245
1,129 mesajına 2,532 kere teşekkür edildi.
Zuupla
Van, PKK’ya teslim! Van, PKK’ya teslim!

takipci satin al


Van, PKK’ya teslim!

“Belediye, PKK’nın resmi propaganda organı olarak çalışıyor. Oda kapılarının hepsinde Kürtçe tabelalarla fiilen 2. resmi dile geçildi. Devletin resmi memurları tahsilat görevi yapamıyor.”

Ülkemizin başına gelenler...

Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu’da yaşayan vatandaşlarımız ülkemizin başına gelenleri diğer bölgelerde yaşayanlardan çok daha erken görüyor ve anlıyor. Çünkü ne olduğunu kendileri yaşayarak görüyorlar. Bugün sizinle Van’da yaşanan gelişmeleri ayrıntılarıyla ele alan bir raporun özetini paylaşacağım.

Etnik terör, askeri hapsetti!

İşte rapordan bir bölüm: Van’da güvenlik güçleri başta olmak üzere devlet görevlilerinin genel zihniyeti, Van’ın çoktan elden çıkmış, görev süresinin bitiminde derhal terk edilmesi gereken bir yer olduğudur. Son seçimler öncesinde, Van 6. Hudut Alayı resmen etnik terör baskısıyla kışlaya hapsedildi. Polis, esnafı bile koruyamıyor. Etnik terör, Van’da inisiyatifi ele geçirdi.

Ümit Özdağ’ın yazısı

Van Raporu...

Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu’da yaşayan vatandaşlarımız ülkemizin başına gelenleri diğer bölgelerde yaşayanlardan çok daha erken görüyor ve anlıyorlar. Çünkü nelerin yaşandığını kendileri yaşayarak görüyorlar. Van’dan e posta ile milli dertlerini anlatan bir yurttaşımıza bana Van’daki durum ile ilgili bir rapor yazmasını istedim. Bugün sizinle bu raporun bir özetini paylaşacağım. Raporun tamamını ise okuyabilirsiniz.
“Van, Türkiye’de Türklük bilincinin 2009’a kadar hâlâ son derece güçlü olduğu illerden biriydi. 2007 yılında kanlı karakol baskınlarından az sonra kutlanan Cumhuriyet Bayramı’nda o zamanki Emniyet Müdürlüğü’nden Van Valiliği’ne kadar olan 2-3 km’lik güzergâh, ellerinde Türk bayrakları taşıyan büyük bir kalabalıkla dolmuştur. Bu kalabalık, ellerinde Türk bayraklarıyla terörü tel’in etmiş idi. Bu manzara 2009’dan bu yana artık hayal bile edilemez olmuştur.
2009 tarihinin önemi, bu tarihte etnik ırkçılığın, mahallî idareler seçiminden galip çıkarak bölgeye PKK’nın damgasını vurmasıdır. Van’da mahalli idare sadece belediye hizmetleriyle uğraşmamakta PKK’nın resmi propaganda organı olarak da çalışmaktadır. Van Belediyesi’nde odaların hepsinin kapısına ayrıca Kürtçe tabelâlar asılmış, Van Belediye Başkanlığı binasının kapısında dahi Kürtçe yazılarla fiilen ikinci resmi dile geçilmiştir. Son seçimlerde Van Belediyesi Sular İdaresi binasına PKK çaputu asılmıştır. Ayrıca seçim döneminde subay orduevi PKK militanlarınca taşlanmıştır.
2007 seçimlerinde basit bir ticarî araçla propaganda yapan, acınası durumdaki etnik ırkçılar, 2011 seçimlerinde Van’ın en işlek caddelerinden Kâzım Karabekir (Maraş) Caddesi’nde kocaman bir otobüsle “Vur Gerilla!” diyen bir sözde marşla gövde gösterisi yapabilecek kadar güçlenmiştir. Bostaniçi, Hacı Bekir (Bu mahalle Hacı Bekir Kışlası Asayiş Kolordu Komutanlığı yanındadır),Yenimahalle, gibi büyük mahallelerde devletin resmî memurları hiçbir uyarı veya tahsilat görevi yapamamaktadır. Kısacası bu mahallelerde “devlet” yoktur.
Van, iyi niyetli Kürt kökenli yurttaşlarımızın, sözde ifade hürriyeti beklentisiyle PKK saflarına ahlâksız biçimde çekildiği bir ildir. İşin kötü tarafı artık, PKK’nın Kürt bilincinin bir temsilcisi olduğu, meşru sayılması gerektiği kanaati en iyi niyetli Kürt kökenli yurttaşlarımıza bile kabul ettirilmiştir. Ayrıca herkesin gayet iyi bildiği gibi Van her türlü kaçakçılık faaliyetinin kavşak noktalarından biridir. Hakkâri’ye yakınlığı, İran sınırının coğrafî şartları ve PKK’nın kaçakçılık üzerinde otorite kurması gibi sebeplerden dolayı Van kaçakçılık açısından çekici bir bölgedir. Ayrıca Van, kara para aklama faaliyetlerinin, özellikle inşaatlar yoluyla yürütüldüğü merkezlerden biridir.
Van’da güvenlik güçleri başta olmak üzere devlet görevlilerinin genel zihniyeti, Van’ın çoktan elden çıkmış, görev süresinin bitiminde derhal terk edilmesi gereken bir yer olduğudur. Asker ve polis burayı ne pahasına olursa olsun savunulması gereken bir yurt parçası olarak maalesef görmemektedir. Son seçimler öncesinde, Van 6. Hudut Alayı resmen etnik terör baskısıyla kışlaya hapsedilmiştir. Van’da artık polis, eylemler öncesinde esnafı, etnik terör yandaşlarının dediklerini yapmaları, polis gücünün, elleri taşlı ve Molotoflu militanları durdurmaya yetmediği yönünde uyarmaktadır.
Etnik terör Van’da inisiyatifi ele geçirmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’ne açık düşmanlığını şiddetle veya şiddetsiz, rahatlıkla ifade edebilmekte ve maalesef polisten en ufak bir karşılık görmemektedir. Van’da PKK’nın bu derece müsamaha görmeleri, Van’ın artık terk edildiği yönündeki karamsarlığı güçlendirmektedir. Özellikle 2009’dan bu yana PKK’nın dağ kadrosu, Van şehir merkezine çok yaklaşmıştır. 2010’da kayak merkezi olan Abalı’da, ayrıca şehrin çıkışı sayılan ve Kolordu Komutanlığı’nın biraz ilerisindeki Kurubaş Geçidi’nde eylem gösterecek kadar etkin olabilmeleri çok düşündürücüdür.
Van, belediyenin resmî Kürtçe afişleriyle doludur. Şehirdeki büyük reklâm levhaları Kürt etnik ırkçılığının talepleri ve tahrikleri ile işgal edilmiştir. Ayrıca belediyenin bülteninde/dergisinde, PKK çaputunun belediye başkanınca iş makineleri de kullanılarak şehre çekildiğini gösteren bir fotoğrafın 2011 yılında yayınlanabilmiş olması da çok ilginçtir.
Van kuzeyde Ahlat, güneyde Gevaş Selçuklu mezarlarıyla üzerine Türk damgası vurulmuş kadim bir şehrimizdir. Maalesef bugün, bilhassa ”Batılı” vatandaşlarımızın önyargılarından da beslenen, “Kürt şehri” imajıyla artık fiilen elden çıkması kabul edilmiş gibidir.”
Evet, raporun bazı bölümleri böyle. Mehmet Altan bile demiyor mu Ankara oraları gözden çıkarmış gibi diye...


YENİÇAĞ

l3adl3oy isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için l3adl3oy kullanıcısına teşekkür eden 4 üyemiz:
Ata Kızı (02-08-2013), slymnbrs1 (13-07-2013), temurbey35 (09-07-2013), yyildirayy (03-08-2013)

Alt 09-07-2013, 12:58 PM   #2
temurbey35
Üye
 
temurbey35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jul 2010
Bulunduğu yer: Bozkırın fedaisi
Yaş: 44
Mesajlar: 115
Teşekkürleri: 75
55 mesajına 107 kere teşekkür edildi.
Zuupla
seviyorum ben bu forumu,her telden,maşallah

Konu temurbey35 tarafından (10-07-2013 Saat 08:08 PM ) değiştirilmiştir.

temurbey35 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla

Alt 10-07-2013, 04:48 PM   #3
_bozkurt_
Eski Üye
 
_bozkurt_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Apr 2006
Bulunduğu yer: kanlı SıRt
Mesajlar: 889
Teşekkürleri: 81
194 mesajına 439 kere teşekkür edildi.
Zuupla
Pkk'ya maşa olarak iş yaptırılıyor.İsrail'in büyük orta doğu İsrail projesi var unutmayın.

_bozkurt_ isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için _bozkurt_ kullanıcısına teşekkür edenler:
slymnbrs1 (13-07-2013)

Alt 12-07-2013, 04:20 PM   #4
CıngıL Beng
target Love
 
CıngıL Beng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jun 2010
Bulunduğu yer: Ağrı\Doğubayazıt
Yaş: 24
Mesajlar: 3,847
Teşekkürleri: 2,900
2,183 mesajına 3,396 kere teşekkür edildi.
CıngıL Beng - MSN üzeri Mesaj gönder
Zuupla
Alıntı:
_bozkurt_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Pkk'ya maşa olarak iş yaptırılıyor.İsrail'in büyük orta doğu İsrail projesi var unutmayın.

Büyük orta Doğu Projesinin Eş Başkanının da R.Tayyip Erdoğan olduğunu biliyorsun değil mi.

Arkadaş ne olursa olsun bu terör belası bitti ya. İnşallah çok iyi olacak bu ülke.

CıngıL Beng isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla

Alt 12-07-2013, 07:30 PM   #5
l3adl3oy
Onursal Üye
 
Üyelik tarihi: Oct 2007
Mesajlar: 2,132
Teşekkürleri: 4,245
1,129 mesajına 2,532 kere teşekkür edildi.
Zuupla
biten terör buysa.
PKK'lı terörist böyle defnedildi
PKK'lı Mehmet Kaplan'ın cenazesi dün Van, Hakkari ve Şırnak üçgeninde bulunan Faraşin Yaylası'nda defnedildi.
Son güncelleme: 12 Temmuz 2013 15:20 Mynet haber bugün 10.206.377 defa, bu haber 96.521 defa okundu.

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi yakınlarındaki Kato Dağı'nda geçen yıl güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada ölen 'Mehmet Goyi' kod adlı PKK'lı Mehmet Kaplan'ın cenazesi dün Van, Hakkari ve Şırnak üçgeninde bulunan Faraşin Yaylası'nda defnedildi.

Cenazeye BDP Van Milletvekili Nazmi Gür, Van Belediye Başkanı Bekir Kaya ile PKK'nın sözde Van eyalet sorumlulardan Simko Derik ile elinde uzun namlulu silahlar bulunan PKK'lılar katıldı.

Geçen yıl Kato Dağı'nda güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada ölen PKK'lılar 'Nergiz Cizre' kod adlı Nergiz Karahan ile 'Mehmet Goyi' kod adlı Mehmet Kaplan'ın cenazeleri, bir grup PKK'lı tarafından Beytüşşebap'ta geçen hafta düzenlenen Koyun Kırkma Kültür ve Doğa Festivali'ne katılanlara teslim edildi. Malatya Adli Tıp Kurumu'na gönderilen PKK'lılardan, Nergiz Karahan'ın cenazesi önceki gün Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde defnedilirken, Mehmet Kaplan'ın cenazesi, dün ailesi tarafından alındı.

SİLAHLI PKK'LILAR KARŞILADI

Van'ın Gevaş İlçesi yakınlarında kalabalık grup tarafından karşılanan cenaze Van, Şırnak, Hakkari üçgeninde bulunan Faraşin Yaylası'na götürülmek üzere yola çıkarıldı. Cenaze konvoyuna Nardiz Bölgesi'nde örgütün sözde Van eyalet sorumlularından Simko Derik'in de aralarında bulunduğu elinde uzun namlulu silahlar bulunan PKK'lılar da katıldı.

MİLLETVEKİLİ VE BELEDİYE BAŞKANLARI KATILDI

Faraşin Yaylası'na götürülen PKK'lı Mehmet Kaplan'ın buradaki cenaze törenine BDP Van Milletvekili Nazmi Gür, Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, BDP Van İl Başkanı Musa İtah ile Yardımcısı Figen Yaşar, Şırnak'ın Beytüşşebap Belediye Başkanı Yusuf Temel, BDP Beytüşşebap İlçe Başkanı Abdulkerim Ataman ile Mehmet Kaplan'ın yakınları da katıldı.

Mehmet Kaplan'ın cenazesi yaylada omuzlara alınarak defnedileceği yere götürülürken, PKK ve Abdullah Öcalan lehine sloganlar atıldı; Öcalan ile ölen PKK'lıların fotoğrafları taşındı.

"SEÇİM SONRASI ÖZERKLİK KUTLANACAK"

BDP Van Milletvekili Nazmi Gür, PKK'lı Mehmet Kaplan'ın cenazesinin toprağa verildiği yerde yaptığı konuşmada, Kürt halkının Abdullah Öcalan şahsında özgürlüğe ve barışa emin adımlarla yürüdüğünü söyledi. Kürt halkının Öcalan'ın etrafında kenetlenmesi ile ancak özgürleşebileceğini öne süren Nazmi Gür, önümüzdeki yerel seçim sonrası özerkliği kutlanacaklarını söyledi. Milletvekili Gür, şunları söyledi:

"Artık 4 parçadaki Kürt halkının birleşme zamanıdır. Kürt halkı, ulusal ittifakını pekiştirerek, özgürlüğe yol olacaktır. Sayın Öcalan, 21 Mart Diyarbakır Nevruzu ile yeni bir sürecin, silahların susacağı, demokratik siyasetin önünün açılacağı yeni bir süreç başlattı. Bu süreç ile gençlerin ölümlerinin önüne geçildi. Bu çok anlamlı ve çok erdemli bir duruştur. Sayın Öcalan'ın başlattığı bu süreç, bizim için büyük bir önem ve onur taşıyor. Bu süreç bizleri Kürdistan topraklarında özgürlüğe götürecektir. Ben buradan bir de Rojava'da (Suriye) yaşanan gelişmelere değinmek istiyorum. Rojava halkının direnişini selamlıyorum, orada çok büyük şeyler oluyor, lütfen gözümüzün, kulağımızın biri de her gün Rojava'da yaşanan gelişmelerin üzerinde olsun. Bugün de burada Faraşin'de şehit Mehmet Goyi'yi son yolculuğuna uğurluyoruz. Mehmet arkadaş büyük bir komutandı. Davası uğruna yaşamını feda etti. Bizim de üstümüze çok şey düşüyor, Şehitlerin anısı önünde, onların mücadelesinin yolcuları olmaktır. Rehber Apo yolunda yürüyerek, özgürlüğe koşacağız. Ben bir kez daha ailesine ve tüm Kürt halkına başsağlığı diliyorum."

PKK'LI KONUŞTU

Milletvekili Gür'den sonra PKK'nın sözde Van Eyaleti sorumlularından Simko Derik, bir konuşma yaptı. Derik, "Şehidimizin önünde saygıyla eğiliyoruz. Son damla kanımıza kadar onların yolunda gideceğiz" dedi. Abdullah Öcalan'a güvendiklerini onun ın başlattığı çözüm sürecini desteklediklerini kaydeden Simko Derik, "Bunu esas alarak buna karşılık adım atıyoruz. Halk ve gerilla iç içe şehitlerini selamlıyor ve şehidimizi toprağa veriyoruz. Şehidimizi saygıyla anıyoruz, bu da bizim şehitlerimize verdiğimiz değerden kaynaklanıyor. Şehit heval Mehmet'in vasiyeti üzerine kendisini Faraşin bölgesinde toprağa veriyoruz. Buradaki şehitlik Mehmet Goyi ismi alacak" dedi.

Daha sonra PKK'lı Mehmet Kaplan, yaylada defnedildi.

MYNET

l3adl3oy isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için l3adl3oy kullanıcısına teşekkür edenler:
slymnbrs1 (13-07-2013)

Alt 02-08-2013, 03:24 PM   #6
_bozkurt_
Eski Üye
 
_bozkurt_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Apr 2006
Bulunduğu yer: kanlı SıRt
Mesajlar: 889
Teşekkürleri: 81
194 mesajına 439 kere teşekkür edildi.
Zuupla
Alıntı:
CıngıL Beng Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Büyük orta Doğu Projesinin Eş Başkanının da R.Tayyip Erdoğan olduğunu biliyorsun değil mi.

Arkadaş ne olursa olsun bu terör belası bitti ya. İnşallah çok iyi olacak bu ülke.
Suriye'nin kuzeyin'de pyd terör örgütü özerklik ilan etti.Irak'ın kuzeyinde özerklik var Türkiyenin doğusun'da eş başkan ve başbakan özerklik hazırlıkları yapıyor bilgin olsun.YAŞADIĞIN TOPRAKLARDA MÜSLÜMANLAR ZULÜM GÖRÜYOR

_bozkurt_ isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla

Alt 03-08-2013, 12:35 AM   #7
yyildirayy
Moderator
 
yyildirayy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Mar 2008
Bulunduğu yer: ATATÜRK' ü inkar eden bizden değil; ondan bundandır
Mesajlar: 20,543
Teşekkürleri: 10,440
10,330 mesajına 22,119 kere teşekkür edildi.
yyildirayy - MSN üzeri Mesaj gönder
Zuupla
Acaba sadece Van da mı?
__________________

yyildirayy isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla

Alt 08-08-2013, 11:04 AM   #8
Lizam
Eski Üye
 
Lizam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Dec 2005
Mesajlar: 956
Teşekkürleri: 6,687
99 mesajına 180 kere teşekkür edildi.
Zuupla
Van bizimmiydi?????????????????????

Lizam isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla

Alt 08-08-2013, 04:40 PM   #9
Uzunefe
Altın Üye
 
Uzunefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jun 2005
Mesajlar: 13,109
Teşekkürleri: 3,005
3,074 mesajına 5,645 kere teşekkür edildi.
Zuupla
Alıntı:
CıngıL Beng Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Büyük orta Doğu Projesinin Eş Başkanının da R.Tayyip Erdoğan olduğunu biliyorsun değil mi.

Arkadaş ne olursa olsun bu terör belası bitti ya. İnşallah çok iyi olacak bu ülke.
imralıdaki şerefsiz istediği gibi konuşacak, devleti açık bir şekilde tehdit edecek, hükümet pişkin pişkin olaylara sesini çıkarmayacak hatta yaptıkları hatanın üstünü türlü hatalarla kapatarak kendi pisliklerini örtecek. Terör belası bitmiş oluyor değil mi ? İyi uykular sana

Uzunefe isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are KapalıTüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 06:28 AM.

Forum Yasal Uyarı HH
Kullanılan Portal Sürümü : HH Portal
Script Sürümü : vBulletin Version 3.8.4 PL1
Seo Yazılımı : vBSEO ©2009, Crawlability, Inc
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz Internet Explorer 6+, Firefox 2.0.0.14+, Opera 9.52+, Safari 3.1.2+, Chrome 0.2.153.1+ ve 1024x768+ Ekran Çözünürlüğünde Test Edilmiştir.
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan .yer sağlayıcı. olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kaldır. prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, bora@tabakoglu.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler Hukuk Müşavirimiz tarafından incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

HHPortal İçerik ve Yer Sağlayıcı İletişim Bilgileri İçin Tıklayınız.

Valid CSS!