Etiketlenen üyelerin listesi

+ Yeni Konu aç
Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Mastürbasyonun Zararları

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  Sh0ck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  ∂σğαℓ αƒяσ∂ιzуαк
  Üyelik tarihi
  06.03.2006
  Yer
  always here..
  Aldığı Beğeni
  0
  Beğendikleri
  0
  Mesajlar
  4.105
  Konular
  360
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Mastürbasyonun Zararları

  Standart MastÜrbasyonun Zararlari

  1) Psikolojik Yönden:
  1- Aşırı mastürbasyon düşkünlerinde üzüntü, dalgınlık ve aşağılık duygusu meydana gelir. Her mastürbasyondan sonra umumiyetle bir pişmanlık ve ruh sıkıntısı kendini gösterir. Yapılan bu işin de olgunluktan uzak bir durum arz ettiği hatıra geldikçe bu işi yapanlar, bir aşağılık ve suçluluk duygusuna kapılarak, moral kırıklığına uğrarlar.

  2- Mastürbasyon alışkanlığı, bir kısım sinir bozukluklarına yol açar. Fazla sinirlenmeler, el ve kol titremesi, baş dönmesi, uykusuzluk, kalça ve bacaklarda dermansızlık, yorgunluk hasıl olur.

  3- Mastürbasyon alışkanlığı, insanı aşk ve sevgiden mahrum eder. Sevgi, insan için bir ihtiyaç olduğu gibi, eşler arasındaki cinsi münasebetlerin başarılı ve neşeli olması da, her ikisinde müşterek sevgi ve anlaşmanın varlığına bağlıdır. Evlilikteki saadet temelleri, sevgi bağları üzerinde kurulur. Evlenen çiftlerin, sadece bedenlerinin birleşmesi evlilik saadetini meydana getiremez; bedenle birlikte her iki ruhun aşk ve sevgiyle birleşip kaynaşmaları lazımdır. Masturbasyona çok düşkün olanlar ise, ruhun derinliklerinden fışkıran bu sevgi pınarından, gereken hisseyi alamazlar. Mastürbasyon, sevgi cevherini köreltmektedir.

  4- Fazla mastürbasyon, hafıza zayıflığı, dikkatsizlik ve unutkanlık yapar. Buna düşkün kimselerin, bir şeyi ezberlemeleri güçleşir. Ezberlediklerim de çabuk unuturlar. Bir konuyu okurken, bütün dikkatlerini toplayamazlar. Dikkat dağınıklığı meydana gelir. Okuduklarını da kolay anlayamazlar. Bunun için, fazla masturbasyona düşkün olan talebeler derslerinde zorluk çekerler. Henüz buluğa ermemiş çocuklarda, mastürbasyon ile meni gelmediğinden, diğer zararlara pek hedef olmazlarsa da, aşırı mastürbasyon bu çocuklarda, beyin ve sinir sarsıntısı yapar, zihni gelişmeye mani olur.

  5- Mastürbasyonla meşgul olanların, şehvet hayalleri ve şehevi düşünceleri artar. Masturbasyoncu genç, gece yatağına girdiği zaman, körü körüne bir sürü şehvet hayalleriyle zihnini meşgul eder. Aklı fikri bu duygularla meşguldür. Bu suretle hem masturbasyona daha fazla müptela olur, hem de iyi şeyler düşünmeye fırsat bulamaz.

  2- Aşırı Mastürbasyonun Bedensel, Cinsel ve Sosyal Zararları:
  Erkekler, genellikle bu işi elle görürler. Seyrek olarak yastık ve yatağa sürtme şeklinde de yaparlar. Batıda .....grafinin serbestlik kazanması sonucu .... shoplarda değişik aletler satışa sunulmuştur. İnsanı maddi yönden sömürmeye yönelik bu tür gereçler, bunları kullanan erkeklerde ruhsal çöküntülere neden olmaktadırlar. Tıbbi ....oloji açısından bu tür alışkanlıklardan kaçınılması önerilmektedir.

  Mastürbasyon, insanı ölçüsüzlüğe sevk eder. Aslında masturbasyon insanı tatmin etmez; doygunluk ve rahatlık meydana getirmez. İnsanın cinsi zevk ve hislerini tatmin edilmemiş bırakarak, daha fazla tahrik eder, azdırır. Bundan dolayıdır ki masturbasyona devam edenlerin, bu arzuları gittikçe şiddetlenerek bu işi fazla ileri götürürler. Bu da zararı arttırır. Haddinden fazla cinsi münasebetler de zararlıdır; fakat mastürbasyonun fazlası çok daha zararlıdır.

  Fazla mastürbasyonlar, çeşitli hastalıklara ve rahatsızlıklara sebep olabilir. Mastürbasyon, doğrudan doğruya hastalık yapıcı değil ise de, dolayısıyla buna sebep olur. Çünkü ölçüsüz mastürbasyonlarla, vücut kuvvetten düşerek bünyedeki kan tabii kudretini kaybettiğinden, bazı rahatsızlık ve hastalıklara yol açar.

  Mastürbasyon müptelaları, cinsel münasebetten gereken zevki alamazlar. Bu işi mutlak alışkanlık haline getiren kimseler, cinsi münasebetlere -aile hayatında- önem vermezler. Bundan pek zevklenmezler. Bu hal, mastürbasyon düşkünü kadın ve erkeklerin her iki cinsinde görülebilir. İkisi de kendilerini tatsız zevk (!) alışkanlığına kaptırdığından, eşleriyle yaptıkları münasebetten tatmin olamazlar. Böyle kimseler için, mastürbasyon daha cazip görünür. Cinsi münasebetten sonra ayrıca masturbasyona el atmaktan çekinmezler.

  Mastürbasyon, asla cinsi temas zevkine -onda birine dahi- ulaşamaz; fakat gençler için adatıcı bir illet kesilir. Mastürbasyon ile cinsel ilişki zevki arasında, gübrelik ve gülistan misali fark vardır. Kadın ve erkeği yaratan büyük San'atkar, onları öyle bir san'at ve ustalıkla yoğurmuş ki onların cinsel birleşme esnasındaki zevk alışverişi, başka hiçbir yapmacık usullerle elde edilemez...

  Mastürbasyon neticesinde vücut yorulur, ruh sıkılır. Halbuki başarılı bir cinsel münasebette vücut dinlenir, ruh ferahlanır. Çünkü olgun bir cimada, karşılıklı olarak sevgi, heyecan ve hararetle, bir takım kimyevi elektrik alış-verişi vardır. Mastürbasyonda ise bunların hiçbiri olmadığı gibi, kıymetli kimyevi maddeler zorla kapı dışarı edilmektedir. Bunun neticesinde, insanda ferahlıktan uzak bir çöküntü ve yorgunluk oluşmaktadır.

  Mastürbasyon alışkanlığı, bel gevşekliğine (erken boşalmaya ve idrar yolları da dahil olmak üzere diğer rahatsızlıklara) yol açar. Evlilik hayatında, erkeklerin şikayetlerinden en çok görüleni de bel gevşekliğidir. Yani erken inzal; cinsi münasebete başlar başlamaz, meninin hemen boşalmasıdır. Erkeğin böyle çabucak münasebeti bitirmesi, bilhassa kadını doyumsuz bırakır. Bu hallerin devamı ise, eşler arası huzursuzluğa yol açar. Bel gevşekliğinin çeşitli sebepleri olabilir ama, mastürbasyon da başta gelen sebeblerdendir. Bu ıztıraptan kurtulmanın bir çaresi de, mastürbasyonu terk etmektir.

  Aşırı mastürbasyon alışkanlığı, kadınlarda cinsel soğukluğa da sebep olur. Cinsel soğukluk: Kadının cinsi münasebetten zevk duymaması, hissen soğuk ve isteksiz olmasıdır. Bu his soğukluğunun çeşitli sebeplerinden biri de, alışkanlık haline getirilen aşırı mastürbasyondur.

  İşin garip tarafı, bu tip bazı kimseler, evlendikten sonra da bu illeti devam ettirirler. Çok mühim bir evlilik vazifesi olan cinsel münasebet faaliyetlerinde, eşleriyle pek ilgilenmezler. Neticede eşler birbirlerinden uzaklaşırlar. "Cinsel isteklerini' kendi kendine dindirmekten zevk alanlar, tenha yerleri sever, hep yalnız kalmak ister, fırsat buldukça bu kötü oyunu oynar.

  Vajinaya bir takım cisimler sokarak mastürbasyon yapan kızların, "kızlık" nişanı olan bekaretlerine bir zarar gelebilir. Bu durumda bazı cisimlerin içeride kalarak, ameliyatı lüzum etmiş muhtelif vak'alarına, tıp tarihinde çok rastlanmıştır.

  Mastürbasyon tiryakilerinden bazı gençler, bu fena işe başkalarını da alıştırırlar. Sadece kendi yaptıklarıyla kalmayıp, cemiyetin birçok çocukları ve gençleri arasında, bu kötü illetin yayılmasına sebep olurlar.

  Bir diğer zararı da, çiftlerin birbirinden nefret etmesi, cinsel duygu duymamasıdır. Çünkü masturbasyoncu kişi, başka bir yoldan şehvetini tatmin ederek doygun kalmaktadır. Bunun manası, eşlerin birbirinden beklediğini bulamaması ve ümitlerinin kırılmasıdır. Sonunda eşler birbirinden uzaklaşır ve başka tatmin yolları ararlar. Gayri meşru yollara giderler.

  Uzman ilim adamlarının mastürbasyon konusunda araştırma neticesi ortaya koydukları gerçek şudur: Aşırı masturbasyona devam edenler, çok tehlikeli akla yönelik hastalıklara maruz kalır. Bunları şöyle sıralıyabiliriz:

  Zühul ve nisyan (unutma, geçiştirme), irade zayıflığı, hafızada gerileme, yalnızlığa heves, çabuk unutma, korku ve gevşeme, üzüntü ve sıkıntı, birtakım suçları işlemeyi tasarlama, intihar.

  Buna benzer birtakım düşünceyi alt-üst eden, iradeyi iyice zayıflatıp şaşkınlaştıran, kişiliğin zedelenmesi gibi arazlar, illetler.

  İslam hukukunun aşırı mastürbasyonun doğuracağı kötülükleri nazara alarak koyduğu hükümlere gelince, aşağıdaki deliller bunu yansıtmaktadır:

  a) Allah (c.c.) buyuruyor:
  "Onlar ki namus ve iffetlerini (haramdan ve şüpheden) korurlar. Ancak eşlerine ve sahip oldukları cariyelerine karşı (cinsel arzu duyarlar da) bu yüzden kınanmazlar. Artık kimler bu meşru sınırı geçerse, işte onlar haddi aşanlardır." (Kur'an-ı Kerim, Mü'minun: 6-7)

  Bu ayetin genel mana ve hükmüne giren şudur: "Artık kim bu meşru sınırı aşar veya geçerse, işte onlar haddi aşanlardır."

  O halde evlilik yolundan başka bir yolda şehveti boşaltmak, zina, livata, el ile mastürbasyon gibi, ölçüsüzlük ve aşırılık haddi aşmak demektir  alıntı.

 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  ѕωîммєя - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  ƒяσѕ¢нмαηη
  Üyelik tarihi
  23.08.2006
  Yaş
  24
  Aldığı Beğeni
  0
  Beğendikleri
  0
  Mesajlar
  8.332
  Konular
  814
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı
  Alıntı Sh0ck Nickli Üyeden Alıntı [Misafirler Kayıt Olmadan Link Göremezler Kayıt İçin Tıklayın !]
  Standart MastÜrbasyonun Zararlari
  1- Aşırı mastürbasyon düşkünlerinde üzüntü...
  4- Fazla mastürbasyon, hafıza zayıflığı, dikkatsizlik ve unutkanlık yapar.
  2- Aşırı Mastürbasyonun Bedensel, Cinsel ve Sosyal Zararları:


  Burada aşırılık ve fazLalık sınırı ney?
  .
  Ağaç istiyorsan tohum ekmelisin!

 3. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  ReD-WyRM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Bağımlı
  Üyelik tarihi
  16.06.2008
  Yer
  ßiLSeYdiM ßuRDa oLMaZDım=)
  Aldığı Beğeni
  0
  Beğendikleri
  0
  Mesajlar
  532
  Konular
  17
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı
  anLıYoRuM...ßu ŞiMdi ßiR ÇoK ŞeYi açıKLıYoR...TeŞeKKüR EderiM

 4. #4
  Durum:
  Çevrimdışı
  realdream0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Meraklı
  Üyelik tarihi
  16.06.2007
  Aldığı Beğeni
  0
  Beğendikleri
  0
  Mesajlar
  286
  Konular
  13
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı
  haha super konu eyw.

 5. #5
  Durum:
  Çevrimdışı
  __ARaGoRN__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  V!Р
  Üyelik tarihi
  10.03.2008
  Yer
  Kayseri
  Aldığı Beğeni
  0
  Beğendikleri
  0
  Mesajlar
  1.609
  Konular
  184
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı
  Saollsın

 6. #6
  Durum:
  Çevrimdışı
  eros1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Meraklı
  Üyelik tarihi
  25.11.2006
  Aldığı Beğeni
  0
  Beğendikleri
  0
  Mesajlar
  299
  Konular
  0
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı
  Doğru olabilir ...

  Master a ihtiyacım yok Allahtan :D:D:D

 7. #7
  Durum:
  Çevrimdışı
  Sh0ck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  ∂σğαℓ αƒяσ∂ιzуαк
  Üyelik tarihi
  06.03.2006
  Yer
  always here..
  Aldığı Beğeni
  0
  Beğendikleri
  0
  Mesajlar
  4.105
  Konular
  360
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı
  Alıntı ¥åKı§ıK£ı Nickli Üyeden Alıntı [Misafirler Kayıt Olmadan Link Göremezler Kayıt İçin Tıklayın !]
  Burada aşırılık ve fazLalık sınırı ney?
  Günde çift haneyi zorlayanlar sanırım

 8. #8
  Durum:
  Çevrimdışı
  Otium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Altın Üye
  Üyelik tarihi
  08.05.2007
  Aldığı Beğeni
  0
  Beğendikleri
  0
  Mesajlar
  7.987
  Konular
  765
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  4- Fazla mastürbasyon, hafıza zayıflığı, dikkatsizlik ve unutkanlık yapar. Buna düşkün kimselerin, bir şeyi ezberlemeleri güçleşir. Ezberlediklerim de çabuk unuturlar. Bir konuyu okurken, bütün dikkatlerini toplayamazlar. Dikkat dağınıklığı meydana gelir. Okuduklarını da kolay anlayamazlar. Bunun için, fazla masturbasyona düşkün olan talebeler derslerinde zorluk çekerler. Henüz buluğa ermemiş çocuklarda, mastürbasyon ile meni gelmediğinden, diğer zararlara pek hedef olmazlarsa da, aşırı mastürbasyon bu çocuklarda, beyin ve sinir sarsıntısı yapar, zihni gelişmeye mani olur.  Bu arada protein kaybı yapior masturbasyon (; Kas & Spor yaparken yapmamanız tavsiyedir (;

 9. #9
  Durum:
  Çevrimdışı
  єĸση - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  I'm Lost
  Üyelik tarihi
  05.01.2006
  Aldığı Beğeni
  0
  Beğendikleri
  0
  Mesajlar
  6.609
  Konular
  425
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı
  ManueL takıLanLara duyuruLur ;)

 10. #10
  Durum:
  Çevrimdışı
  revolation - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  яєѕυяяє¢тιση ιηѕαηє ρєяѕση мσ∂
  Üyelik tarihi
  31.12.2005
  Yer
  IT Manager ;)
  Yaş
  31
  Aldığı Beğeni
  0
  Beğendikleri
  0
  Mesajlar
  11.858
  Konular
  416
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı
  aşırı sıvı kaybından ölüm

  sanırım amerika'da böyle ölümler var. öyle okumuştum bi dergide

 11. #11
  Durum:
  Çevrimdışı
  oceanborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Hızlı Üye
  Üyelik tarihi
  30.07.2007
  Aldığı Beğeni
  0
  Beğendikleri
  0
  Mesajlar
  1.299
  Konular
  3
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı
  yok artık daha neler

 12. #12
  Durum:
  Çevrimdışı
  SaMoo_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  DeadLythief
  Üyelik tarihi
  13.09.2007
  Yer
  Üniversite & Yurt İşleri...
  Aldığı Beğeni
  0
  Beğendikleri
  0
  Mesajlar
  2.107
  Konular
  148
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı
  Bilgi iÇiN Te$ekkürLer...

 13. #13
  Durum:
  Çevrimdışı
  lanet_zebani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Hızlı Üye
  Üyelik tarihi
  05.09.2005
  Yer
  HackHeLL City ...((!))
  Yaş
  33
  Aldığı Beğeni
  0
  Beğendikleri
  0
  Mesajlar
  1.112
  Konular
  22
  Ettiği Teşekkür
  0
  1 mesaja 1 teşekkür aldı
  desene sabun şatışlarında düşme olcek  şaka biyana bilgilendirdiğin için tşk ederim

 14. #14
  Durum:
  Çevrimdışı
  Fatih Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Banned
  Üyelik tarihi
  19.04.2006
  Yer
  ßeşiktaş'ın Kalbi KAPALI'dan
  Yaş
  33
  Aldığı Beğeni
  0
  Beğendikleri
  0
  Mesajlar
  12.851
  Konular
  1382
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı
  Gülü seven dikenine katlanır

 15. #15
  Durum:
  Çevrimdışı
  idicagri13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Geçerken Uğradım
  Üyelik tarihi
  02.07.2008
  Yer
  BALIKESİR
  Yaş
  26
  Aldığı Beğeni
  0
  Beğendikleri
  0
  Mesajlar
  64
  Konular
  0
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı
  haydar dümen haftada 3 kere normal diyor .. :D

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap


Yukarı Çık
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz.

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1