HHPortal 1,413,361 Üye | 616,418 Konu | 5,103,949 Mesaj | 68 Online
Go Back   HHPortal > Kültür - Sanat - Tarih - Biyografi - Şiir > Sağlıklı Yaşam

Mastürbasyonun Zararları

 Kültür - Sanat - Tarih - Biyografi - Şiir Katagorisinde ve  Sağlıklı Yaşam Forumunda Bulunan  Mastürbasyonun Zararları Konusunu Görüntülemektesiniz.=>Standart MastÜrbasyonun Zararlari 1) Psikolojik Yönden: 1- Aşırı mastürbasyon düşkünlerinde üzüntü, dalgınlık ve aşağılık duygusu meydana gelir. Her mastürbasyondan sonra ...


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 21-08-2008, 08:00 PM   #1
Sh0ck
∂σğαℓ αƒяσ∂ιzуαк
 
Sh0ck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Mar 2006
Bulunduğu yer: always here..
Mesajlar: 4,162
Teşekkürleri: 5,189
1,759 mesajına 6,732 kere teşekkür edildi.
Zuupla
Mastürbasyonun Zararları Mastürbasyonun Zararları

takipci satin al

Standart MastÜrbasyonun Zararlari

1) Psikolojik Yönden:
1- Aşırı mastürbasyon düşkünlerinde üzüntü, dalgınlık ve aşağılık duygusu meydana gelir. Her mastürbasyondan sonra umumiyetle bir pişmanlık ve ruh sıkıntısı kendini gösterir. Yapılan bu işin de olgunluktan uzak bir durum arz ettiği hatıra geldikçe bu işi yapanlar, bir aşağılık ve suçluluk duygusuna kapılarak, moral kırıklığına uğrarlar.

2- Mastürbasyon alışkanlığı, bir kısım sinir bozukluklarına yol açar. Fazla sinirlenmeler, el ve kol titremesi, baş dönmesi, uykusuzluk, kalça ve bacaklarda dermansızlık, yorgunluk hasıl olur.

3- Mastürbasyon alışkanlığı, insanı aşk ve sevgiden mahrum eder. Sevgi, insan için bir ihtiyaç olduğu gibi, eşler arasındaki cinsi münasebetlerin başarılı ve neşeli olması da, her ikisinde müşterek sevgi ve anlaşmanın varlığına bağlıdır. Evlilikteki saadet temelleri, sevgi bağları üzerinde kurulur. Evlenen çiftlerin, sadece bedenlerinin birleşmesi evlilik saadetini meydana getiremez; bedenle birlikte her iki ruhun aşk ve sevgiyle birleşip kaynaşmaları lazımdır. Masturbasyona çok düşkün olanlar ise, ruhun derinliklerinden fışkıran bu sevgi pınarından, gereken hisseyi alamazlar. Mastürbasyon, sevgi cevherini köreltmektedir.

4- Fazla mastürbasyon, hafıza zayıflığı, dikkatsizlik ve unutkanlık yapar. Buna düşkün kimselerin, bir şeyi ezberlemeleri güçleşir. Ezberlediklerim de çabuk unuturlar. Bir konuyu okurken, bütün dikkatlerini toplayamazlar. Dikkat dağınıklığı meydana gelir. Okuduklarını da kolay anlayamazlar. Bunun için, fazla masturbasyona düşkün olan talebeler derslerinde zorluk çekerler. Henüz buluğa ermemiş çocuklarda, mastürbasyon ile meni gelmediğinden, diğer zararlara pek hedef olmazlarsa da, aşırı mastürbasyon bu çocuklarda, beyin ve sinir sarsıntısı yapar, zihni gelişmeye mani olur.

5- Mastürbasyonla meşgul olanların, şehvet hayalleri ve şehevi düşünceleri artar. Masturbasyoncu genç, gece yatağına girdiği zaman, körü körüne bir sürü şehvet hayalleriyle zihnini meşgul eder. Aklı fikri bu duygularla meşguldür. Bu suretle hem masturbasyona daha fazla müptela olur, hem de iyi şeyler düşünmeye fırsat bulamaz.

2- Aşırı Mastürbasyonun Bedensel, Cinsel ve Sosyal Zararları:
Erkekler, genellikle bu işi elle görürler. Seyrek olarak yastık ve yatağa sürtme şeklinde de yaparlar. Batıda .....grafinin serbestlik kazanması sonucu .... shoplarda değişik aletler satışa sunulmuştur. İnsanı maddi yönden sömürmeye yönelik bu tür gereçler, bunları kullanan erkeklerde ruhsal çöküntülere neden olmaktadırlar. Tıbbi ....oloji açısından bu tür alışkanlıklardan kaçınılması önerilmektedir.

Mastürbasyon, insanı ölçüsüzlüğe sevk eder. Aslında masturbasyon insanı tatmin etmez; doygunluk ve rahatlık meydana getirmez. İnsanın cinsi zevk ve hislerini tatmin edilmemiş bırakarak, daha fazla tahrik eder, azdırır. Bundan dolayıdır ki masturbasyona devam edenlerin, bu arzuları gittikçe şiddetlenerek bu işi fazla ileri götürürler. Bu da zararı arttırır. Haddinden fazla cinsi münasebetler de zararlıdır; fakat mastürbasyonun fazlası çok daha zararlıdır.

Fazla mastürbasyonlar, çeşitli hastalıklara ve rahatsızlıklara sebep olabilir. Mastürbasyon, doğrudan doğruya hastalık yapıcı değil ise de, dolayısıyla buna sebep olur. Çünkü ölçüsüz mastürbasyonlarla, vücut kuvvetten düşerek bünyedeki kan tabii kudretini kaybettiğinden, bazı rahatsızlık ve hastalıklara yol açar.

Mastürbasyon müptelaları, cinsel münasebetten gereken zevki alamazlar. Bu işi mutlak alışkanlık haline getiren kimseler, cinsi münasebetlere -aile hayatında- önem vermezler. Bundan pek zevklenmezler. Bu hal, mastürbasyon düşkünü kadın ve erkeklerin her iki cinsinde görülebilir. İkisi de kendilerini tatsız zevk (!) alışkanlığına kaptırdığından, eşleriyle yaptıkları münasebetten tatmin olamazlar. Böyle kimseler için, mastürbasyon daha cazip görünür. Cinsi münasebetten sonra ayrıca masturbasyona el atmaktan çekinmezler.

Mastürbasyon, asla cinsi temas zevkine -onda birine dahi- ulaşamaz; fakat gençler için adatıcı bir illet kesilir. Mastürbasyon ile cinsel ilişki zevki arasında, gübrelik ve gülistan misali fark vardır. Kadın ve erkeği yaratan büyük San'atkar, onları öyle bir san'at ve ustalıkla yoğurmuş ki onların cinsel birleşme esnasındaki zevk alışverişi, başka hiçbir yapmacık usullerle elde edilemez...

Mastürbasyon neticesinde vücut yorulur, ruh sıkılır. Halbuki başarılı bir cinsel münasebette vücut dinlenir, ruh ferahlanır. Çünkü olgun bir cimada, karşılıklı olarak sevgi, heyecan ve hararetle, bir takım kimyevi elektrik alış-verişi vardır. Mastürbasyonda ise bunların hiçbiri olmadığı gibi, kıymetli kimyevi maddeler zorla kapı dışarı edilmektedir. Bunun neticesinde, insanda ferahlıktan uzak bir çöküntü ve yorgunluk oluşmaktadır.

Mastürbasyon alışkanlığı, bel gevşekliğine (erken boşalmaya ve idrar yolları da dahil olmak üzere diğer rahatsızlıklara) yol açar. Evlilik hayatında, erkeklerin şikayetlerinden en çok görüleni de bel gevşekliğidir. Yani erken inzal; cinsi münasebete başlar başlamaz, meninin hemen boşalmasıdır. Erkeğin böyle çabucak münasebeti bitirmesi, bilhassa kadını doyumsuz bırakır. Bu hallerin devamı ise, eşler arası huzursuzluğa yol açar. Bel gevşekliğinin çeşitli sebepleri olabilir ama, mastürbasyon da başta gelen sebeblerdendir. Bu ıztıraptan kurtulmanın bir çaresi de, mastürbasyonu terk etmektir.

Aşırı mastürbasyon alışkanlığı, kadınlarda cinsel soğukluğa da sebep olur. Cinsel soğukluk: Kadının cinsi münasebetten zevk duymaması, hissen soğuk ve isteksiz olmasıdır. Bu his soğukluğunun çeşitli sebeplerinden biri de, alışkanlık haline getirilen aşırı mastürbasyondur.

İşin garip tarafı, bu tip bazı kimseler, evlendikten sonra da bu illeti devam ettirirler. Çok mühim bir evlilik vazifesi olan cinsel münasebet faaliyetlerinde, eşleriyle pek ilgilenmezler. Neticede eşler birbirlerinden uzaklaşırlar. "Cinsel isteklerini' kendi kendine dindirmekten zevk alanlar, tenha yerleri sever, hep yalnız kalmak ister, fırsat buldukça bu kötü oyunu oynar.

Vajinaya bir takım cisimler sokarak mastürbasyon yapan kızların, "kızlık" nişanı olan bekaretlerine bir zarar gelebilir. Bu durumda bazı cisimlerin içeride kalarak, ameliyatı lüzum etmiş muhtelif vak'alarına, tıp tarihinde çok rastlanmıştır.

Mastürbasyon tiryakilerinden bazı gençler, bu fena işe başkalarını da alıştırırlar. Sadece kendi yaptıklarıyla kalmayıp, cemiyetin birçok çocukları ve gençleri arasında, bu kötü illetin yayılmasına sebep olurlar.

Bir diğer zararı da, çiftlerin birbirinden nefret etmesi, cinsel duygu duymamasıdır. Çünkü masturbasyoncu kişi, başka bir yoldan şehvetini tatmin ederek doygun kalmaktadır. Bunun manası, eşlerin birbirinden beklediğini bulamaması ve ümitlerinin kırılmasıdır. Sonunda eşler birbirinden uzaklaşır ve başka tatmin yolları ararlar. Gayri meşru yollara giderler.

Uzman ilim adamlarının mastürbasyon konusunda araştırma neticesi ortaya koydukları gerçek şudur: Aşırı masturbasyona devam edenler, çok tehlikeli akla yönelik hastalıklara maruz kalır. Bunları şöyle sıralıyabiliriz:

Zühul ve nisyan (unutma, geçiştirme), irade zayıflığı, hafızada gerileme, yalnızlığa heves, çabuk unutma, korku ve gevşeme, üzüntü ve sıkıntı, birtakım suçları işlemeyi tasarlama, intihar.

Buna benzer birtakım düşünceyi alt-üst eden, iradeyi iyice zayıflatıp şaşkınlaştıran, kişiliğin zedelenmesi gibi arazlar, illetler.

İslam hukukunun aşırı mastürbasyonun doğuracağı kötülükleri nazara alarak koyduğu hükümlere gelince, aşağıdaki deliller bunu yansıtmaktadır:

a) Allah (c.c.) buyuruyor:
"Onlar ki namus ve iffetlerini (haramdan ve şüpheden) korurlar. Ancak eşlerine ve sahip oldukları cariyelerine karşı (cinsel arzu duyarlar da) bu yüzden kınanmazlar. Artık kimler bu meşru sınırı geçerse, işte onlar haddi aşanlardır." (Kur'an-ı Kerim, Mü'minun: 6-7)

Bu ayetin genel mana ve hükmüne giren şudur: "Artık kim bu meşru sınırı aşar veya geçerse, işte onlar haddi aşanlardır."

O halde evlilik yolundan başka bir yolda şehveti boşaltmak, zina, livata, el ile mastürbasyon gibi, ölçüsüzlük ve aşırılık haddi aşmak demektiralıntı.

Sh0ck isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için Sh0ck kullanıcısına teşekkür eden 24 üyemiz:
ѕωîммєя (21-08-2008), 88.mehmet (26-08-2008), afrasyapp (25-08-2008), avast_ (21-08-2008), Ex.RefLex (13-09-2008), FASATE (21-08-2008), KurdanKoL (21-08-2008), lanet_zebani (24-08-2008), lastking (20-12-2008), Mr.Ram (26-08-2008), mörfiyus (26-08-2008), n€d!mbur@k (21-08-2008), omemo (29-08-2008), Otium (24-08-2008), ozay80 (20-09-2008), realdream0 (21-08-2008), rebaka (24-08-2008), ReD-WyRM (21-08-2008), revolation (24-08-2008), riddickk (27-08-2008), SaMoo_55 (24-08-2008), T (24-08-2008), thesword (28-08-2008), yasam_62_ (21-09-2008)

Alt 21-08-2008, 08:22 PM   #2
ѕωîммєя
ƒяσѕ¢нмαηη
 
ѕωîммєя - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Aug 2006
Yaş: 24
Mesajlar: 8,338
Teşekkürleri: 14,590
4,557 mesajına 22,666 kere teşekkür edildi.
Zuupla
Alıntı:
Sh0ck Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Standart MastÜrbasyonun Zararlari
1- Aşırı mastürbasyon düşkünlerinde üzüntü...
4- Fazla mastürbasyon, hafıza zayıflığı, dikkatsizlik ve unutkanlık yapar.
2- Aşırı Mastürbasyonun Bedensel, Cinsel ve Sosyal Zararları:


Burada aşırılık ve fazLalık sınırı ney?
__________________
.
Ağaç istiyorsan tohum ekmelisin!

ѕωîммєя isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için ѕωîммєя kullanıcısına teşekkür eden 3 üyemiz:
afrasyapp (25-08-2008), Ex.RefLex (13-09-2008), yasam_62_ (21-09-2008)

Alt 21-08-2008, 08:23 PM   #3
ReD-WyRM
Bağımlı
 
ReD-WyRM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jun 2008
Bulunduğu yer: ßiLSeYdiM ßuRDa oLMaZDım=)
Mesajlar: 532
Teşekkürleri: 486
179 mesajına 232 kere teşekkür edildi.
Zuupla
anLıYoRuM...ßu ŞiMdi ßiR ÇoK ŞeYi açıKLıYoR...TeŞeKKüR EderiM

ReD-WyRM isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için ReD-WyRM kullanıcısına teşekkür edenler:
afrasyapp (25-08-2008)

Alt 21-08-2008, 08:27 PM   #4
realdream0
Meraklı
 
realdream0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jun 2007
Mesajlar: 289
Teşekkürleri: 946
114 mesajına 186 kere teşekkür edildi.
Zuupla
haha super konu eyw.

realdream0 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için realdream0 kullanıcısına teşekkür edenler:
afrasyapp (25-08-2008)

Alt 21-08-2008, 08:33 PM   #5
__ARaGoRN__
V!Р
 
__ARaGoRN__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Mar 2008
Bulunduğu yer: Kayseri
Mesajlar: 1,642
Teşekkürleri: 1,355
846 mesajına 2,459 kere teşekkür edildi.
Zuupla
Saollsın

__ARaGoRN__ isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için __ARaGoRN__ kullanıcısına teşekkür edenler:
afrasyapp (25-08-2008)

Alt 21-08-2008, 08:36 PM   #6
eros1905
Meraklı
 
eros1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Nov 2006
Mesajlar: 299
Teşekkürleri: 321
105 mesajına 133 kere teşekkür edildi.
Zuupla
Doğru olabilir ...

Master a ihtiyacım yok Allahtan :D:D:D

eros1905 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için eros1905 kullanıcısına teşekkür edenler:
afrasyapp (25-08-2008)

Alt 21-08-2008, 08:56 PM   #7
Sh0ck
∂σğαℓ αƒяσ∂ιzуαк
 
Sh0ck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Mar 2006
Bulunduğu yer: always here..
Mesajlar: 4,162
Teşekkürleri: 5,189
1,759 mesajına 6,732 kere teşekkür edildi.
Zuupla
Alıntı:
¥åKı§ıK£ı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Burada aşırılık ve fazLalık sınırı ney?
Günde çift haneyi zorlayanlar sanırım

Sh0ck isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için Sh0ck kullanıcısına teşekkür edenler:
afrasyapp (25-08-2008)

Alt 24-08-2008, 01:09 PM   #8
Otium
Altın Üye
 
Üyelik tarihi: May 2007
Mesajlar: 8,009
Teşekkürleri: 11,235
4,067 mesajına 12,044 kere teşekkür edildi.
Zuupla

4- Fazla mastürbasyon, hafıza zayıflığı, dikkatsizlik ve unutkanlık yapar. Buna düşkün kimselerin, bir şeyi ezberlemeleri güçleşir. Ezberlediklerim de çabuk unuturlar. Bir konuyu okurken, bütün dikkatlerini toplayamazlar. Dikkat dağınıklığı meydana gelir. Okuduklarını da kolay anlayamazlar. Bunun için, fazla masturbasyona düşkün olan talebeler derslerinde zorluk çekerler. Henüz buluğa ermemiş çocuklarda, mastürbasyon ile meni gelmediğinden, diğer zararlara pek hedef olmazlarsa da, aşırı mastürbasyon bu çocuklarda, beyin ve sinir sarsıntısı yapar, zihni gelişmeye mani olur.Bu arada protein kaybı yapior masturbasyon (; Kas & Spor yaparken yapmamanız tavsiyedir (;

Otium isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için Otium kullanıcısına teşekkür eden 2 üyemiz:
afrasyapp (25-08-2008), riddickk (27-08-2008)

Alt 24-08-2008, 01:11 PM   #9
єĸση
I'm Lost
 
єĸση - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jan 2006
Mesajlar: 6,825
Teşekkürleri: 3,215
2,055 mesajına 13,192 kere teşekkür edildi.
єĸση - MSN üzeri Mesaj gönder
Zuupla
ManueL takıLanLara duyuruLur ;)

єĸση isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için єĸση kullanıcısına teşekkür edenler:
riddickk (27-08-2008)

Alt 24-08-2008, 01:13 PM   #10
revolation
яєѕυяяє¢тιση ιηѕαηє ρєяѕση мσ∂
 
revolation - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Dec 2005
Bulunduğu yer: IT Manager ;)
Yaş: 31
Mesajlar: 12,091
Teşekkürleri: 15,615
6,448 mesajına 19,110 kere teşekkür edildi.
revolation - MSN üzeri Mesaj gönder revolation isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Zuupla
aşırı sıvı kaybından ölüm

sanırım amerika'da böyle ölümler var. öyle okumuştum bi dergide
__________________

revolation isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla

Alt 24-08-2008, 01:15 PM   #11
oceanborn
Hızlı Üye
 
oceanborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jul 2007
Mesajlar: 1,306
Teşekkürleri: 505
528 mesajına 829 kere teşekkür edildi.
Zuupla
yok artık daha neler

oceanborn isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla

Alt 24-08-2008, 03:35 PM   #12
SaMoo_55
DeadLythief
 
SaMoo_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Sep 2007
Bulunduğu yer: Üniversite & Yurt İşleri...
Mesajlar: 2,112
Teşekkürleri: 4,145
818 mesajına 1,905 kere teşekkür edildi.
Zuupla
Bilgi iÇiN Te$ekkürLer...

SaMoo_55 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla

Alt 24-08-2008, 03:47 PM   #13
lanet_zebani
Hızlı Üye
 
lanet_zebani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Sep 2005
Bulunduğu yer: HackHeLL City ...((!))
Yaş: 33
Mesajlar: 1,208
Teşekkürleri: 2,099
485 mesajına 1,228 kere teşekkür edildi.
lanet_zebani - MSN üzeri Mesaj gönder
Zuupla
desene sabun şatışlarında düşme olcekşaka biyana bilgilendirdiğin için tşk ederim

lanet_zebani isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla

Alt 26-08-2008, 01:00 PM   #14
Fatih Hoca
Banned
 
Fatih Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Apr 2006
Bulunduğu yer: ßeşiktaş'ın Kalbi KAPALI'dan
Yaş: 32
Mesajlar: 13,011
Teşekkürleri: 17,403
6,769 mesajına 24,633 kere teşekkür edildi.
Zuupla
Gülü seven dikenine katlanır

Fatih Hoca isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla

Alt 26-08-2008, 01:00 PM   #15
idicagri13
Geçerken Uğradım
 
idicagri13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jul 2008
Bulunduğu yer: BALIKESİR
Yaş: 26
Mesajlar: 64
Teşekkürleri: 4
13 mesajına 15 kere teşekkür edildi.
idicagri13 - MSN üzeri Mesaj gönder
Zuupla
haydar dümen haftada 3 kere normal diyor .. :D

idicagri13 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla

Cevapla

Etiketler
masturbasyonun, zararlari


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are KapalıTüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 05:12 AM.

Forum Yasal Uyarı HH
Kullanılan Portal Sürümü : HH Portal
Script Sürümü : vBulletin Version 3.8.4 PL1
Seo Yazılımı : vBSEO ©2009, Crawlability, Inc
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz Internet Explorer 6+, Firefox 2.0.0.14+, Opera 9.52+, Safari 3.1.2+, Chrome 0.2.153.1+ ve 1024x768+ Ekran Çözünürlüğünde Test Edilmiştir.
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan .yer sağlayıcı. olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kaldır. prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, bora@tabakoglu.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler Hukuk Müşavirimiz tarafından incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

HHPortal İçerik ve Yer Sağlayıcı İletişim Bilgileri İçin Tıklayınız.

Valid CSS!