Resmimizi açalım. Biz aşağıdakini kullandık.Yazımıza sınırlandırıcı çerçeve olarak "path" özelliğini kullanacağız. Bunun için kullanımı basit bir araç olarak "Rectangle Tool" aracını kullanacağız.Aşağıdaki gibi "path" çizelim.
Şimdi "Ellipse Tool" aracı ile topun etrafına bir çember çizip bunu daha önce çizdiğimiz dikdörtgen "path" den çıkaracağız.
Çıkarma işlemi için aşağıdaki resimdeki ikon tıklanmalı veya klavyeden "Alt" tuşuna basılı tutulmalıdır.Çizimi yaparken "spacebar" tuşunu kullanarak elipsimizi çizim devam ederken istediğimiz bölgeye taşıyabiliriz, sürükleyebiliriz. Bu bize çizimi yerleştirip ayarlamada büyük kolaylık sağlayacaktır.İşlemleri doğru şekilde yaptıysak, dikdörtgenden elipsin çıkması ile oluşan bir alanımız oluşmuştur. Bu alanı yazımızı yazmak için kullanacağız.Alanımızın içine yazı yazma aracı seçiliyken tıkladığımızda bu alan artık yazımızı çerçeveleyerek sınırlandıracak bir yazı bölümüne dönüşecektir.Yazımızı yazalım, biz daha önce hazırladığımız yazıyı "ctrl+v" kombinasyonu ile alana yapıştırdık."Path" çizgilerinin ekrandan gitmesi için arkaplan katmanına tıklamamız yeterlidir.

SONUÇ: