Reklamı Kapat


Reklamı Kapat

HHportal Reklam Vermek İçin: admin@hhportal.com

Etiketlenen üyelerin listesi

+ Yeni Konu aç
7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: dişli vajina efsaneleri

 1. #1
  Aviator Junior Officer sebebsizce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  28.01.2008
  Yer
  B£n 3 k!ş!y!m; B£n, K£yf!m ve de Kahyası !!!!
  Mesajlar
  901
  Konular
  73

  dişli vajina efsaneleri

  arkadaslar gecenlerde teeth adlı bır sınema fılmı ızledım konusu dişli vajina cok degısık bır fılm.fılm hakkıında bıraz arastırma yaptım konusu aslında hayalı degıl


  Bütün penisler -az çok- birbirlerine benzerler ama her vajinanın kendine özgü bir orgazm felsefesi vardır.

  ***

  1944 yılında jinekolog doktor Ernst Grafenberg tarafından, kadının orgazmik zevkinin odak noktası olarak tanımlanan G noktasının keşfi, -testisler ve penisten sonra- erkeğin el parmaklarını da sukût-u hayale uğrattı!

  ***

  Mitolojik efsanelerin orijini, insan hayalleri ve korkularının boyutsuzluğudur. Binlerce yıldır çeşitli sosyal gruplarda oluşan inanç ve gelenek furyalarının mayası olan efsaneler; var olunandan öte, ulaşılmak istenen duyguların kreşendosu ile doludurlar.

  Erkek cinsi liderliğindeki patriarkal toplum kültürlerinin çoğunda kadın vajinasından duyulan tabulaştırılmış korku birçok mitolojik efsanede yer alır. Erkeğin kadın vajinasına duyduğu merak-nefret karışımı, seksüel zevkten daha fazla olduğu için, vajina -dolayısıyla da kadın- tarih boyunca kötülenmiştir. Vajina ve kadının aşağılanmasının temelini de, erkeğin sevişme sırasındaki süper-egotik acizliğinden kaynaklanan histeri panikleri oluşturuyor.

  Dini ve ahlâki nedenlerle -insan ağzına olan benzerliğinden ötürü- parçalayıcı ve yok edici keskin dişlerle sembolize edilen erkek tandanslı patriarkal efsanelerin belli-başlı konusu vajina düşmanlığı üzerinedir. Latince’de ‘Vagina Dentata / Dişli Vajina’ olarak nitelendirilen inanışlarda -erkeksi histeriyi simgelemek için- vajinanın tek görevinin, parçalayıcı dişleriyle penisi yiyip yok etmek olduğu dile getirilir. Kadın ile sevişen erkeğin ejakülasyondan sonra penisinin ereksiyon gücünü kaybettiği, vajinanın ise spermler ile beslenerek daha da palazlandığı fiziksel gerçeği doğrultusunda; klâsik kadın feminizmine karşı çıkan filozof-lezbiyen Camille Paglia da Sexuel Personae adlı kitabında; metaformik düşünce bazında her kadın vajinasının içinde parçalayıcı dişler olduğunu savunuyor.

  Modern çağın insan seksualitesini kuramsallaştıran Sigmund Freud ise, cinsiyet tespitinde kendi penislerini ölçü birimi olarak kabul eden erkek mentalitesinin, kadın vajinasına hadım edilmiş penis gözüyle baktığı tespitini yapıyor. Adet kanaması eksikliği ve rahimsizlik nedeniyle üreme yeteneğinden yoksun oldukları için kıskançlık krizleri geçiren erkekler, Freud’a göre; hayatın mayası olan kadınsal periyotların nemliliğini de kirlilik olarak nitelendirme aptallığı içindeler.

  ***

  Dişli Vajina Efsaneleri birçok alt kültürde de, erkeklerin en büyük bilinçaltı kâbuslarını sembolize eder.

  Brezilya'da, Amazon nehri ormanlarında tek başına rastladıkları kadına tecavüz etme hakkına sahip olan Yanomamo Kabilesi erkekleri; ahlâksızlık kapısı kabul ettikleri vajinanın, erkek penisini ısırmak için keskin dişlerle dolu olduğuna inanırlar. Çin efsanelerinin çoğunda sosyal problemlerin kaynağı olarak nitelendirilen kadın vajinası, erkek penisinin cellâtıdır. Pasifik Okyanusu'ndaki Polenezya tanrılarından biri olan Maui; ölümsüzlüğe ulaşmak için annesi Hina'nın yaratıcı rahmine tekrar girmek isterken vajinal dişler tarafından parçalanarak yok edilir. Sioux Yerlileri'nin folklorik inanışına göre; güzellik tanrıçası genç bir Kızılderili savaşçı ile bulutlar üzerinde sevişir, rüzgârın etkisiyle bulutlar dağıldığında geriye sadece erkeğin iskeleti kalır.

  İslâm öncesi putperest geleneklere sahip Arap erkekleri vajina ve insan ağzının fiziksel benzerliği nedeniyle -tahrik olmamak için- kadınların yüzlerini peçe ile kapatırlardı. İslâmi inanışta; çöl, mezar ve kadın doyumsuzdur, asla tatmin olmazlar. Semavi dinler tarafından cehennemin girişi olarak yerlere çalınan kadın vajinasının kaderini çizen Orta Çağ Avrupa’sının Katolik Kilise rahipleri, cadıların vajinalarında uzun ve sivri dişler olduğunu -resmi Vatikan belgelerinde- beyan etmişlerdi.

  ***

  Dişli vajina kavramı birçok pop kültür ve sanat eserinin de ana temasını teşkil ediyor. Tarihi erkeksel baskının, kadın bünyesindeki tepkisini simgeleyen vajinanın soyut dişlerini ressam Pablo Picasso birçok kereler tuvaline resmetti. Indiana Jones, Batman ve savaşçı Prenses Xena filmlerinin senaryolarına da konu olan canavar dişli vajina kompozisyonu yazılı ve görsel birçok sanat dalında yer aldı.

  Kadın vajinasının içinde penisi parçalamak için keskin dişler olduğu yolundaki efsanelerin, erkekleri kadınlardan ve seksten soğutacağına inanan porno yıldızı ve aktivist-fahişe Annie Sprinkle, söylentilerin yersizliğini kanıtlamak için; 1997 yılında New York'taki Avant Garde Tiyatrosu sahnesinde, erkek seyircilerinin gözü önünde bacaklarını iki yana açıp, el feneri ile aydınlattığı vajinasının içinde dişler olmadığını kanıtlayarak, Dişli Vajina Efsaneleri'ni protesto etmiştir.

  ***

  Psiko-analizciler, Modern Çağ'da dahi erkeğin vajina korkusunun hâlâ devam ettiğini savunuyorlar. Seksin analizini yapan bilim adamları; kendi cinsinin uydurduğu anti-vajinal efsanelerden binlerce yıldır etkilenen erkeklerin ‘vajina terörünü’ göz ardı etmek için kadın vücudunda; bacak, göğüs uçları, kulak memesi ve kalça gibi ikincil seks organları yarattıkları görüşündeler.

  ***

  İnsanoğlu; fiziksel güç ve kapasite olarak hayvanlar alemi seks standartlarının çok daha alt seviyelerinde yaratılmışlardır. Canlılar dünyasında düşünebilme ayrıcalığının diyetini; savaşlar, soykırımları ve katliamlarla ödeyen insanlık, tanrısal seks zevki ulufesinden yeterince nasibini alamamıştır. Sevişme sırasında spermlerini dişilerine torba halinde veren erkek ahtapotlar penisleri olmadığı halde deliler gibi orgazm olurlar. Ejakülasyondan hemen sonra tekrar ereksiyona ulaşan erkek kangurular ise mülti-orgazm hissedebiliyorlar.Fillerin penisi 120 cm. uzunluğunda. Erkek domuzların orgazm süresi yarım saat sürüyor. İnsan türünün erkeğinin ise içler acısı durumu hepimizin malumudur.

  ***

  Son yıllarda seksüel tacizlerin fazlalaştığı Danimarka, İtalya ve Almanya'da kadınlar kendilerini saldırgan erkeklerden korumak amacıyla Vajina Dentata Gang / Dişli Vajina Çeteleri'nde örgütleniyorlar. Yakaladıkları tecavüzcü erkekleri yerel kolluk kuvvetlerine bildirmeden kendileri yargılayıp öldürme hakları olduğunu savunan çete üyesi kadınların örgütsel etkinliğinin ve üye sayılarının kısa sürede artmasından sonra ilgili ülkelerde tecavüz oranı azaldı. Tecavüz ve kötü muamele ile savaşmak için erkeklere karşı kurulan Dişli Vajina Çeteleri; kadın hakları savunucusu ve anarşist Emma Goldman, özgürlük savaşçısı yazar Angela Davis, kocasının penisini kesen Amerikalı Lorena Bobbit ve -kocası dahil- kendisine tecavüz eden on bir erkeği öldürdükten sonra Hindistan Parlamentosu'na seçilen Phoolan Devi'yi kahraman olarak kabul ediyorlar.

  Aile içi şiddet karşısında ezilip, kötü muameleye maruz kalan ve zalim erkek cinsine karşı Vajinal Kurtuluş Savaşı vermek isteyen Türk kadınları da; Dişli Vajina Çeteleri kurup, tecavüzcü erkeklere savaş açmalıdırlar. Dişli Vajina Çetesi için; Kvindehuse, Gothersgade 37, 1123 København K / Denmark adresinden bilgi alınabilir.


  [Misafirler Kayıt Olmadan Link Göremezler Kayıt İçin Tıklayın !]
  Konu sebebsizce tarafından (25.08.2008 Saat 15:40 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  Geçerken Uğradım idicagri13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  02.07.2008
  Yer
  BALIKESİR
  Yaş
  26
  Mesajlar
  64
  Konular
  0
  wayy güzel bilgi arkadaşım eywallah hepsini okudum :D

 3. #3
  Eski Üye matjha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  05.01.2008
  Yer
  Argentina/Irealand-Dublin
  Mesajlar
  946
  Konular
  113
  link ölü arkadaşım

 4. #4
  Sadık Üye pori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  29.01.2007
  Yaş
  32
  Mesajlar
  2.674
  Konular
  26
  [Misafirler Kayıt Olmadan Link Göremezler Kayıt İçin Tıklayın !]

  burda da link deil film ölmüş
  Konu pori tarafından (25.08.2008 Saat 15:34 ) değiştirilmiştir.

 5. #5
  Aviator Junior Officer sebebsizce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  28.01.2008
  Yer
  B£n 3 k!ş!y!m; B£n, K£yf!m ve de Kahyası !!!!
  Mesajlar
  901
  Konular
  73
  lınkı yenıledım suan sorun yok sıteden fılm ızleyı tıklayın zaten karsınıza cıkan ılk fılmm
  ıyı seyırler...

 6. #6
  Sadık Üye must_asker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  16.03.2007
  Yer
  Ankara-Sincan-Fatih
  Yaş
  27
  Mesajlar
  2.256
  Konular
  20
  ilginç bide bi de filmi izleyelim bakalım

 7. #7
  Aviator Junior Officer sebebsizce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  28.01.2008
  Yer
  B£n 3 k!ş!y!m; B£n, K£yf!m ve de Kahyası !!!!
  Mesajlar
  901
  Konular
  73
  fılm daha ılgınc....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Yukarı Çık
RSS RSS 2.0 XML MAP HTML
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz.

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1