HHPortal 1,413,340 Üye | 616,415 Konu | 5,103,925 Mesaj | 424 Online
Go Back   HHPortal > Hayatın İçinden > Her Telden > EntellektüHell

dişli vajina efsaneleri

 Her Telden Katagorisinde ve  EntellektüHell Forumunda Bulunan  dişli vajina efsaneleri Konusunu Görüntülemektesiniz.=>arkadaslar gecenlerde teeth adlı bır sınema fılmı ızledım konusu dişli vajina cok degısık bır fılm.fılm hakkıında bıraz arastırma yaptım konusu ...


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 25-08-2008, 11:48 PM   #1
sebebsizce
Aviator Junior Officer
 
sebebsizce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Bulunduğu yer: B£n 3 k!ş!y!m; B£n, K£yf!m ve de Kahyası !!!!
Mesajlar: 901
Teşekkürleri: 687
394 mesajına 1,697 kere teşekkür edildi.
sebebsizce - MSN üzeri Mesaj gönder
Zuupla
dişli vajina efsaneleri dişli vajina efsaneleri

takipci satin al

arkadaslar gecenlerde teeth adlı bır sınema fılmı ızledım konusu dişli vajina cok degısık bır fılm.fılm hakkıında bıraz arastırma yaptım konusu aslında hayalı degıl


Bütün penisler -az çok- birbirlerine benzerler ama her vajinanın kendine özgü bir orgazm felsefesi vardır.

***

1944 yılında jinekolog doktor Ernst Grafenberg tarafından, kadının orgazmik zevkinin odak noktası olarak tanımlanan G noktasının keşfi, -testisler ve penisten sonra- erkeğin el parmaklarını da sukût-u hayale uğrattı!

***

Mitolojik efsanelerin orijini, insan hayalleri ve korkularının boyutsuzluğudur. Binlerce yıldır çeşitli sosyal gruplarda oluşan inanç ve gelenek furyalarının mayası olan efsaneler; var olunandan öte, ulaşılmak istenen duyguların kreşendosu ile doludurlar.

Erkek cinsi liderliğindeki patriarkal toplum kültürlerinin çoğunda kadın vajinasından duyulan tabulaştırılmış korku birçok mitolojik efsanede yer alır. Erkeğin kadın vajinasına duyduğu merak-nefret karışımı, seksüel zevkten daha fazla olduğu için, vajina -dolayısıyla da kadın- tarih boyunca kötülenmiştir. Vajina ve kadının aşağılanmasının temelini de, erkeğin sevişme sırasındaki süper-egotik acizliğinden kaynaklanan histeri panikleri oluşturuyor.

Dini ve ahlâki nedenlerle -insan ağzına olan benzerliğinden ötürü- parçalayıcı ve yok edici keskin dişlerle sembolize edilen erkek tandanslı patriarkal efsanelerin belli-başlı konusu vajina düşmanlığı üzerinedir. Latince’de ‘Vagina Dentata / Dişli Vajina’ olarak nitelendirilen inanışlarda -erkeksi histeriyi simgelemek için- vajinanın tek görevinin, parçalayıcı dişleriyle penisi yiyip yok etmek olduğu dile getirilir. Kadın ile sevişen erkeğin ejakülasyondan sonra penisinin ereksiyon gücünü kaybettiği, vajinanın ise spermler ile beslenerek daha da palazlandığı fiziksel gerçeği doğrultusunda; klâsik kadın feminizmine karşı çıkan filozof-lezbiyen Camille Paglia da Sexuel Personae adlı kitabında; metaformik düşünce bazında her kadın vajinasının içinde parçalayıcı dişler olduğunu savunuyor.

Modern çağın insan seksualitesini kuramsallaştıran Sigmund Freud ise, cinsiyet tespitinde kendi penislerini ölçü birimi olarak kabul eden erkek mentalitesinin, kadın vajinasına hadım edilmiş penis gözüyle baktığı tespitini yapıyor. Adet kanaması eksikliği ve rahimsizlik nedeniyle üreme yeteneğinden yoksun oldukları için kıskançlık krizleri geçiren erkekler, Freud’a göre; hayatın mayası olan kadınsal periyotların nemliliğini de kirlilik olarak nitelendirme aptallığı içindeler.

***

Dişli Vajina Efsaneleri birçok alt kültürde de, erkeklerin en büyük bilinçaltı kâbuslarını sembolize eder.

Brezilya'da, Amazon nehri ormanlarında tek başına rastladıkları kadına tecavüz etme hakkına sahip olan Yanomamo Kabilesi erkekleri; ahlâksızlık kapısı kabul ettikleri vajinanın, erkek penisini ısırmak için keskin dişlerle dolu olduğuna inanırlar. Çin efsanelerinin çoğunda sosyal problemlerin kaynağı olarak nitelendirilen kadın vajinası, erkek penisinin cellâtıdır. Pasifik Okyanusu'ndaki Polenezya tanrılarından biri olan Maui; ölümsüzlüğe ulaşmak için annesi Hina'nın yaratıcı rahmine tekrar girmek isterken vajinal dişler tarafından parçalanarak yok edilir. Sioux Yerlileri'nin folklorik inanışına göre; güzellik tanrıçası genç bir Kızılderili savaşçı ile bulutlar üzerinde sevişir, rüzgârın etkisiyle bulutlar dağıldığında geriye sadece erkeğin iskeleti kalır.

İslâm öncesi putperest geleneklere sahip Arap erkekleri vajina ve insan ağzının fiziksel benzerliği nedeniyle -tahrik olmamak için- kadınların yüzlerini peçe ile kapatırlardı. İslâmi inanışta; çöl, mezar ve kadın doyumsuzdur, asla tatmin olmazlar. Semavi dinler tarafından cehennemin girişi olarak yerlere çalınan kadın vajinasının kaderini çizen Orta Çağ Avrupa’sının Katolik Kilise rahipleri, cadıların vajinalarında uzun ve sivri dişler olduğunu -resmi Vatikan belgelerinde- beyan etmişlerdi.

***

Dişli vajina kavramı birçok pop kültür ve sanat eserinin de ana temasını teşkil ediyor. Tarihi erkeksel baskının, kadın bünyesindeki tepkisini simgeleyen vajinanın soyut dişlerini ressam Pablo Picasso birçok kereler tuvaline resmetti. Indiana Jones, Batman ve savaşçı Prenses Xena filmlerinin senaryolarına da konu olan canavar dişli vajina kompozisyonu yazılı ve görsel birçok sanat dalında yer aldı.

Kadın vajinasının içinde penisi parçalamak için keskin dişler olduğu yolundaki efsanelerin, erkekleri kadınlardan ve seksten soğutacağına inanan porno yıldızı ve aktivist-fahişe Annie Sprinkle, söylentilerin yersizliğini kanıtlamak için; 1997 yılında New York'taki Avant Garde Tiyatrosu sahnesinde, erkek seyircilerinin gözü önünde bacaklarını iki yana açıp, el feneri ile aydınlattığı vajinasının içinde dişler olmadığını kanıtlayarak, Dişli Vajina Efsaneleri'ni protesto etmiştir.

***

Psiko-analizciler, Modern Çağ'da dahi erkeğin vajina korkusunun hâlâ devam ettiğini savunuyorlar. Seksin analizini yapan bilim adamları; kendi cinsinin uydurduğu anti-vajinal efsanelerden binlerce yıldır etkilenen erkeklerin ‘vajina terörünü’ göz ardı etmek için kadın vücudunda; bacak, göğüs uçları, kulak memesi ve kalça gibi ikincil seks organları yarattıkları görüşündeler.

***

İnsanoğlu; fiziksel güç ve kapasite olarak hayvanlar alemi seks standartlarının çok daha alt seviyelerinde yaratılmışlardır. Canlılar dünyasında düşünebilme ayrıcalığının diyetini; savaşlar, soykırımları ve katliamlarla ödeyen insanlık, tanrısal seks zevki ulufesinden yeterince nasibini alamamıştır. Sevişme sırasında spermlerini dişilerine torba halinde veren erkek ahtapotlar penisleri olmadığı halde deliler gibi orgazm olurlar. Ejakülasyondan hemen sonra tekrar ereksiyona ulaşan erkek kangurular ise mülti-orgazm hissedebiliyorlar.Fillerin penisi 120 cm. uzunluğunda. Erkek domuzların orgazm süresi yarım saat sürüyor. İnsan türünün erkeğinin ise içler acısı durumu hepimizin malumudur.

***

Son yıllarda seksüel tacizlerin fazlalaştığı Danimarka, İtalya ve Almanya'da kadınlar kendilerini saldırgan erkeklerden korumak amacıyla Vajina Dentata Gang / Dişli Vajina Çeteleri'nde örgütleniyorlar. Yakaladıkları tecavüzcü erkekleri yerel kolluk kuvvetlerine bildirmeden kendileri yargılayıp öldürme hakları olduğunu savunan çete üyesi kadınların örgütsel etkinliğinin ve üye sayılarının kısa sürede artmasından sonra ilgili ülkelerde tecavüz oranı azaldı. Tecavüz ve kötü muamele ile savaşmak için erkeklere karşı kurulan Dişli Vajina Çeteleri; kadın hakları savunucusu ve anarşist Emma Goldman, özgürlük savaşçısı yazar Angela Davis, kocasının penisini kesen Amerikalı Lorena Bobbit ve -kocası dahil- kendisine tecavüz eden on bir erkeği öldürdükten sonra Hindistan Parlamentosu'na seçilen Phoolan Devi'yi kahraman olarak kabul ediyorlar.

Aile içi şiddet karşısında ezilip, kötü muameleye maruz kalan ve zalim erkek cinsine karşı Vajinal Kurtuluş Savaşı vermek isteyen Türk kadınları da; Dişli Vajina Çeteleri kurup, tecavüzcü erkeklere savaş açmalıdırlar. Dişli Vajina Çetesi için; Kvindehuse, Gothersgade 37, 1123 København K / Denmark adresinden bilgi alınabilir.Konu sebebsizce tarafından (26-08-2008 Saat 12:40 AM ) değiştirilmiştir.

sebebsizce isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için sebebsizce kullanıcısına teşekkür eden 5 üyemiz:
Black_SaBBatH (26-08-2008), hararet 57 (11-11-2008), kaankaya90 (31-08-2008), kent55 (28-08-2008), matjha (26-08-2008)

Alt 26-08-2008, 12:20 AM   #2
idicagri13
Geçerken Uğradım
 
idicagri13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jul 2008
Bulunduğu yer: BALIKESİR
Yaş: 26
Mesajlar: 64
Teşekkürleri: 4
13 mesajına 15 kere teşekkür edildi.
idicagri13 - MSN üzeri Mesaj gönder
Zuupla
wayy güzel bilgi arkadaşım eywallah hepsini okudum :D

idicagri13 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla

Alt 26-08-2008, 12:20 AM   #3
matjha
Eski Üye
 
matjha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Bulunduğu yer: Argentina/Irealand-Dublin
Mesajlar: 946
Teşekkürleri: 1,866
440 mesajına 1,048 kere teşekkür edildi.
matjha - MSN üzeri Mesaj gönder
Zuupla
link ölü arkadaşım

matjha isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla

Alt 26-08-2008, 12:29 AM   #4
pori
Sadık Üye
 
pori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jan 2007
Yaş: 32
Mesajlar: 2,674
Teşekkürleri: 1,083
708 mesajına 1,124 kere teşekkür edildi.
pori - MSN üzeri Mesaj gönder
Zuupla


burda da link deil film ölmüş

Konu pori tarafından (26-08-2008 Saat 12:34 AM ) değiştirilmiştir.

pori isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için pori kullanıcısına teşekkür edenler:
kent55 (28-08-2008)

Alt 26-08-2008, 12:41 AM   #5
sebebsizce
Aviator Junior Officer
 
sebebsizce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Bulunduğu yer: B£n 3 k!ş!y!m; B£n, K£yf!m ve de Kahyası !!!!
Mesajlar: 901
Teşekkürleri: 687
394 mesajına 1,697 kere teşekkür edildi.
sebebsizce - MSN üzeri Mesaj gönder
Zuupla
lınkı yenıledım suan sorun yok sıteden fılm ızleyı tıklayın zaten karsınıza cıkan ılk fılmm
ıyı seyırler...

sebebsizce isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için sebebsizce kullanıcısına teşekkür edenler:
kent55 (28-08-2008)

Alt 26-08-2008, 12:45 AM   #6
must_asker
Sadık Üye
 
must_asker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Mar 2007
Bulunduğu yer: Ankara-Sincan-Fatih
Yaş: 26
Mesajlar: 2,263
Teşekkürleri: 1,324
1,130 mesajına 1,783 kere teşekkür edildi.
must_asker - MSN üzeri Mesaj gönder
Zuupla
ilginç bide bi de filmi izleyelim bakalım

must_asker isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için must_asker kullanıcısına teşekkür edenler:
kent55 (28-08-2008)

Alt 26-08-2008, 07:22 AM   #7
sebebsizce
Aviator Junior Officer
 
sebebsizce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Bulunduğu yer: B£n 3 k!ş!y!m; B£n, K£yf!m ve de Kahyası !!!!
Mesajlar: 901
Teşekkürleri: 687
394 mesajına 1,697 kere teşekkür edildi.
sebebsizce - MSN üzeri Mesaj gönder
Zuupla
fılm daha ılgınc....

sebebsizce isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için sebebsizce kullanıcısına teşekkür edenler:
kent55 (28-08-2008)

Cevapla

Etiketler
disli, efsaneleri, vajina


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are KapalıTüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 10:02 AM.

Forum Yasal Uyarı HH
Kullanılan Portal Sürümü : HH Portal
Script Sürümü : vBulletin Version 3.8.4 PL1
Seo Yazılımı : vBSEO ©2009, Crawlability, Inc
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz Internet Explorer 6+, Firefox 2.0.0.14+, Opera 9.52+, Safari 3.1.2+, Chrome 0.2.153.1+ ve 1024x768+ Ekran Çözünürlüğünde Test Edilmiştir.
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan .yer sağlayıcı. olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kaldır. prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, bora@tabakoglu.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler Hukuk Müşavirimiz tarafından incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

HHPortal İçerik ve Yer Sağlayıcı İletişim Bilgileri İçin Tıklayınız.

Valid CSS!