HHPortal 1,413,226 Üye | 616,395 Konu | 5,103,867 Mesaj | 718 Online
Go Back   HHPortal > Egitim Ögretim & Kişisel Gelişim & İş Dünyası > Eğitim Dünyası ve Sorunları

2010 Harp Okulları Kaç Puan İstiyor (Taban Puanı)

 Egitim Ögretim & Kişisel Gelişim & İş Dünyası Katagorisinde ve  Eğitim Dünyası ve Sorunları Forumunda Bulunan  2010 Harp Okulları Kaç Puan İstiyor (Taban Puanı) Konusunu Görüntülemektesiniz.=>Arkadaşalar 2010 Kara Deniz Hava Harp Okulları taban puanlarını biliyorsanız yazabilirmisiniz. Saygılarımla......


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 15-05-2010, 04:47 PM   #1
uA*Ugur
Meraklı
 
uA*Ugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jul 2009
Bulunduğu yer: TüRKiYe
Mesajlar: 288
Teşekkürleri: 501
201 mesajına 646 kere teşekkür edildi.
Zuupla
2010 Harp Okulları Kaç Puan İstiyor (Taban Puanı) 2010 Harp Okulları Kaç Puan İstiyor (Taban Puanı)

takipci satin al

Arkadaşalar 2010 Kara Deniz Hava Harp Okulları taban puanlarını biliyorsanız yazabilirmisiniz.
Saygılarımla...

uA*Ugur isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla

Alt 15-05-2010, 04:55 PM   #2
QriminaL
'' Like a Shining Star ''
 
QriminaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jan 2007
Bulunduğu yer: SponsorA GereK YoK ŞerefimiZ YeteR
Yaş: 30
Mesajlar: 3,143
Teşekkürleri: 2,575
1,490 mesajına 3,154 kere teşekkür edildi.
QriminaL - MSN üzeri Mesaj gönder
Zuupla
KARA HARP OKULU’NA GİRMEK İSTEYEN KIZ VE ERKEK
ADAYLARIN DİKKATİNE !

GENEL BAŞVURU KOŞULLARI

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
2. Yapılacak arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması sonucunda şüpheli ve sakıncalı halleri bulunmamak.
3. Herhangi bir nedenle askeri okullardan çıkmamış/çıkarılmamış, sivil okullardan çıkarılmamış olmak.
4. TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde yer alan Askeri Okullara girecek öğrenci adaylarına ilişkin sağlık kriterlerine sahip olmak,
5. 2010 Yılı Yükseköğretime Geçiş (YGS) ile Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) katılmış ve tespit edilecek taban puanı almış olmak,
6. Herhangi bir mesleğe yönelik olmayan ve ÖSYS Kılavuzunda yer alan okul türlerinden:

a. 11033 Anadolu Lisesi (Yabancı Dille Öğretim Yapan Resmi Liseler)
b. 11058 Fen Lisesi
c. 11017 Lise (Resmi ve Gündüz Öğretim Yapan Liseler)
ç. 11106 Lise, Özel Lise (Yabancı Dil Ağırlıklı Program Uygulayan Liseler)
d. 11066 Özel Fen Lisesi
e. 11025 Özel Lise
f. 11041 Yabancı Dille Öğretim Yapan Özel Lise
g. 30028 Lise Programı
ğ. 30077 Lise Programı (Yabancı Dil Ağırlıklı)
h. 50027 Anadolu Öğretmen Lisesi
ı. 50019 Öğretmen Lisesi

Fen Bilimleri veya Türkçe-Matematik alanından mezun olmak,

7. En fazla 20 yaşında olmak (1990 ve sonrası doğumlu) (yaş düzeltmesi yaptıranların düzeltmeden önceki yaşı dikkate alınır),
8. Haziran 2010 yılında mezun olacak durumda olmak (Not ortalaması, Öğretmenler Kurulu Kararı, Not Yükseltme Sınavı v.b. ile geçenler başvuruda bulunamaz) veya dönemine bakılmaksızın 2009 yılında mezun olmak,
9. Şehit, malul gazi ve muharip gazi çocuklarından belirlenecek baraj puanının %90’ını alanlar, 2'nci Seçim Aşamalarına davet edilecektir. Seçim aşamalarında başarılı olan ve %5 kontenjanına giren adaylar Harp Okullarına girmeye hak kazanacaktır.
10. Kendisinin, annesinin, babasının, kardeşlerinin ve velisinin;
a. Tutum ve davranışları ile yasa dışı, siyasî, yıkıcı, irticaî, bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş, bu gibi faaliyetlerde bulunmamış veya bu gibi faaliyetlere karışmamış olmak,
b. Türk Silâhlı Kuvvetlerinin manevî şahsiyetine gölge düşürmemiş ve askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak fiil ve hareketlerde bulunmamış olmak,
c. Toplumca tasvip edilmeyen ve uygun görülmeyen kazanç yollarında çalışmamış ve hâlen çalışmamakta olmak,
ç. Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile basit ve nitelikli zimmet, irtikâp, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, yalan yere tanıklık, yalan yere yemin, cürüm tasnii, ırza geçmek, sarkıntılık, kız, kadın veya erkek kaçırmak, fuhşiyata tahrik, gayri tâbiî mukarenet, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlar ile istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç olmak üzere kaçakçılık, resmî ihâle ve alım ve satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından birinden mahkûmiyeti bulunmamak.
11. Taksirli suçlar hariç olmak üzere, affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adlî sicilden çıkartılmış olsa bile bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak.
12. Nişanlı, evli, dul, hamile, çocuklu olmamak veya herhangi bir kadınla veya erkekle nikâhsız olarak birlikte yaşamamak.
13. Okula karşı uygun nitelikte sorumlu bir veli göstermek (18 yaşından büyük olanlar için kefil göstermek).
14. Harp Okulları için yapılacak olan sınav, mülâkat ve diğer seçim işlemleri sonundaki değerlendirme sıralamasında önceden belirlenen kontenjan içinde bulunmak.
15. "Askerî Okullara Alınan Öğrenciler ile Silâhlı Kuvvetler Hesabına Fakülte ve Yüksek Okullarda Okuyan Öğrenciler İçin Yüklenme Senedi Düzenlenmesine ve Bu Okullardan Çeşitli Sebeplerle Ayrılacak Öğrencilere veya Kefillerine Ödettirilecek Tazminata Dair Yönetmelikte belirtilen yüklenme ve kefalet senetlerini düzenlemek.
16. Öğreniminin herhangi bir safhasında meslek veya mesleğe yönelik okullarda okumamış olmak gerekmektedir.
17. Kara Harp Okulu seçim aşamasına katılmak veya bu aşamaların herhangi birinde elenmek/ayrılmak diğer yüksek öğretim programları için kayıt yaptırmaya engel oluşturmamaktadır.


BAŞVURU BİÇİMİ VE SEÇİM AŞAMALARINA ÇAĞRI ESASLARI

1. Kara Harp Okulu Aday Adayı olmak isteyenler 2010 yılı ÖSYS Aday Bilgi Formunun “Askerî okullara girme isteği” alanındaki kutucuğu işaretleyeceklerdir. Ancak bu işaretlemeyi yapmak ön kayıt için yeterli değildir. Kara Harp Okuluna girmek isteyen adaylar, ayrıca aşağıdaki internet adresinden 05 Nisan-28 Mayıs 2010 (saat 17.00) tarihine kadar ön kayıt başvurusu yaparak başvurularını tamamlayacaklardır. İnternet üzerinden başvuru yapmayan adaylar, ikinci seçim aşaması sınavlarına çağrılmayacaklardır.

2. Başvuruda bulunan adaylar YGS-1, YGS-2, YGS-5 ve YGS-6 puan türlerinde aldıkları puanlardan en yüksek olanı esas alınarak sıralanacak, ihtiyaç duyulan aday sayısına bağlı olarak “Seçim Aşamaları Çağrı Puanı” belirlenecektir.

3. Belirlenen taban puan ve bu puandan daha yüksek puan alan adaylar aşağıda belirtilen İnternet adresi vasıtasıyla kendilerine tahsis edilecek tarihte ikinci seçim aşaması sınavlarına (Ön Sağlık Muayenesi, Fiziki Kabiliyet ve Yeterlilik Testi, Mülakat) çağrılacaktır.

4. Kara Harp Okulu Komutanlığında icra edilecek 2’nci seçim aşaması sınavlarında başarılı olan adayların, Bedeni Yeterlilik Sınavından alacakları puanının %15’i ile mülakat sınavından alacakları puanın % 15'i, ikinci basamak sınavı olan Lisans Yerleştirme Sınavının (LYS); MF-1, MF-2, MF-3, MF-4, TM-1, TM-2 ve TM-3 puan türlerinden alacakları puanlardan en yükseğinin %70'ine ilave edilerek asil ve yedek adaylar belirlenecek ve sıralama neticesinde kontenjana giren adaylar KHO’na girmeye hak kazanacaklardır. ÖSYM-2010 Kılavuzunda Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) taban puanını geçemeyen adaylar sıralamaya girmeye hak kazanamayacaklardır. (Değerlendirme, asil ve yedek adayların tespit edilmesi ile ilgili detaylı bilgi K.K.K.lığınca yayımlanacak başvuru kılavuzunda belirtilecektir.)

5. KHO’na öğrenci alımı hakkında daha detaylı bilgiler, 2010 Yılı KHO Başvuru Kılavuzunda açıklanacaktır. KHO Başvuru Kılavuzu’na Nisan-Mayıs aylarında internet adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

İnternet adresi : İletişim için : (0312) 417 51 90-96 (7 Hat)
Dahili : 2111 veya 2113

KARA HARP OKULU

Kara Harp Okulu Ankara ilinde bulunmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaç duyduğu sınıf ve miktarda subay yetiştiren bir askerî yükseköğretim kurumudur. 4566 Sayılı Harp Okulları Kanunu uyarınca üniversite statüsünde olan Kara Harp Okulu, Sistem Mühendisliği Bilim dalının; İşletme, Endüstri, Makine, İnşaat ve Elektrik-Elektronik alt dallarında 4 yıllık lisans düzeyinde akademik eğitim veren, Kara Kuvvetlerine ile Jandarma Genel Komutanlığına, erkek-bayan subay yetiştiren parasız yatılı bir eğitim kurumudur.

Harbiyelilerin bütün ihtiyaçları (yeme, yatma, giyim, harçlık, eğitim ve öğretim) devlet tarafından karşılanmaktadır. Öğrenimlerini başarı ile tamamlayan öğrenciler, Sistem Mühendisliği lisans diploması ile birlikte Teğmen olarak mezun edilmekte ve sınıf okulu eğitimi sonrasında kura ile atamaları yapılmaktadır.

Kara Harp Okulu mezunu subaylara; sağlık, lojman ve askerî sosyal tesislerden faydalanma, OYAK üyeliği gibi birçok sosyal imkânla birlikte yurtiçi ve yurtdışı eğitim kurumlarında yüksek lisans ve doktora eğitimi yapma imkânı da sağlanmaktadır.

Onurlu bir geçmişe sahip, gelecek için ümit ve güven veren Türk Kara Kuvvetlerinde; geleceğini bir subay ve bir lider olarak çizmek isteyen gençlerimizi Kara Harp Okuluna bekliyoruz.QriminaL isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için QriminaL kullanıcısına teşekkür eden 3 üyemiz:
Acemi Şef (13-02-2011), CounTRy (16-05-2010), uA*Ugur (17-05-2010)

Alt 15-05-2010, 06:33 PM   #3
uA*Ugur
Meraklı
 
uA*Ugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jul 2009
Bulunduğu yer: TüRKiYe
Mesajlar: 288
Teşekkürleri: 501
201 mesajına 646 kere teşekkür edildi.
Zuupla
Teşekkürler de bana puan lazım.Geçen seneden giren arkadaşlar yokmu harp okulu puanları ne kadar

uA*Ugur isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla

Alt 15-05-2010, 06:34 PM   #4
SqooK^
Ziyaretçi
 
Mesajlar: n/a
Zuupla
abi bızde gıercez:d ama daaha 1 senem var : ) tahmını olarak sana bısey dıyyım tıpla aynı bıldıgım kadarıyla belkıde daha fazla olabilir

 

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için kullanıcısına teşekkür edenler:
uA*Ugur (17-05-2010)

Alt 16-05-2010, 11:41 PM   #5
CounTRy
Gülen Manyak
 
CounTRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jun 2006
Bulunduğu yer: Bir tarihin doğduğu yer "GÖZTEPE"
Mesajlar: 10,565
Teşekkürleri: 7,577
3,589 mesajına 7,867 kere teşekkür edildi.
CounTRy - MSN üzeri Mesaj gönder
Zuupla
Yanlış bilmiyorsam geçen senenin taban puanı 182 dir. ve konu taşınmıştır..
__________________
Bazen herşeyi anlatmaya yeter iki kelime, ÖLÜMÜNE GÖZTEPE

Bizans'ın kuşuna, kedisine kanmadık. Damarımızdaki kanı, güneşin sarısına kattık.

CounTRy isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için CounTRy kullanıcısına teşekkür edenler:
uA*Ugur (17-05-2010)

Alt 17-05-2010, 06:27 PM   #6
UABarış
Bağımlı
 
UABarış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Mar 2008
Yaş: 22
Mesajlar: 665
Teşekkürleri: 398
254 mesajına 875 kere teşekkür edildi.
Zuupla
Kardeş hayırdır harp okullarını mı istiyon ? Hakkında hayırlısı olsun.

UABarış isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için UABarış kullanıcısına teşekkür edenler:
uA*Ugur (17-05-2010)

Alt 17-05-2010, 07:37 PM   #7
uA*Ugur
Meraklı
 
uA*Ugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jul 2009
Bulunduğu yer: TüRKiYe
Mesajlar: 288
Teşekkürleri: 501
201 mesajına 646 kere teşekkür edildi.
Zuupla
Eyvallah sağolasın Barış hayırlısı ne ise bakacaz görecez.

uA*Ugur isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla

Alt 31-05-2010, 11:27 AM   #8
mehmet,
Misafir
 
Üyelik tarihi: May 2010
Mesajlar: 1
Teşekkürleri: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edildi.
Zuupla
valla kardeş bende giricemde inan bende bilmiyorum biliyosan sen söle yaa:::

mehmet, isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla

Alt 06-06-2010, 04:50 PM   #9
pilot 12
Misafir
 
Üyelik tarihi: Jun 2010
Mesajlar: 1
Teşekkürleri: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edildi.
Zuupla
ss ss

abi ben daha 6yy gidiom ama pilt yüzbaşı olmak istiom sbs ye gircem kac puan gerekli hava okulları için

pilot 12 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla

Alt 20-01-2011, 10:00 PM   #10
olmezotu
Misafir
 
Üyelik tarihi: Dec 2008
Mesajlar: 2
Teşekkürleri: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edildi.
Zuupla
Kara Harp Okulu için 2010 yılında YGS-1,2,5 ve 6 puan türünden herhangi birinden 285 ve üzerinde puan alan adaylar ikinci seçim aşaması sınavlarına girmeye hak kazanmıştır

kaynak:

olmezotu isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla

Alt 13-02-2011, 09:30 PM   #11
garma
Misafir
 
Üyelik tarihi: Feb 2011
Mesajlar: 1
Teşekkürleri: 0
1 mesajına 1 kere teşekkür edildi.
Zuupla
Question kara harp okulu taban puanı kara harp okulu taban puanı

selam. forumdaki yazıları okudum gülmekten öldüm allah da sizi güldürsün. arkadaşın birisi harp okulu taban puanının tıpla aynı hatta daha yüksek olduğunu yazmış. değerli kardeşim, 2010 yılında kara harp okuluna girenlerin taban puanı 180 dir. yani baraj puanı. bu puandan da girenlerin önemli bir kısmı okuldan ayrılmıştır. ayrıca kara harp okulu lisans düzeyinde eğitim-öğretim yaptığı kağıt üzerinde doğrudur fakat gerçekte kabul gören bir sistemde yer almamaktadır. yani mezun olduğunuzda sistem mühendisi gibi uydurma bir mühendislik mezunu olursunuz. etrafınızda hiç gördünüzmü sistem mühendisi veya ne iş yaptıklarını. ayrıca hangi sistemin mühendisi olduklarını . tercihlerinizi iyi araştırın.
hava harp okulunun puanı biraz daha yüksektir ama orada sağlık muayenesinin ciddi yapıldığı bilinir. yani hafif göz bozukluğununz bile varsa elenme riskiniz bulnmaktadır doğaL OLARAK.

garma isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla
Bu mesaj için garma kullanıcısına teşekkür edenler:
Acemi Şef (13-02-2011)

Alt 13-02-2011, 09:46 PM   #12
Acemi Şef
Moderator
 
Üyelik tarihi: Aug 2008
Mesajlar: 6,531
Teşekkürleri: 12,405
3,413 mesajına 7,244 kere teşekkür edildi.
Zuupla
Hava harp okullarının da puanlarının çok yüksek olmadğını duymuştum bi arkadaşımın ablası geçen sene hava harp okullarına kayıt yaptırdı ygs ve lys olmak üzere iki aşamalı sınavdan aldığı puanın ortalaması 380 civarıydı şuan istanbul yeşilköyde. Puanı çok yüksek olmamakla beraber mülakatı ve sağlık muayenesini geçmek oldukça zor. Bildiğim kadarıyla 6- 7 aşama kadar sürüyor bunlar ki söylendiği gibi herhangi bir göz kusurunda, bir hastalıkta, ki diş eksikliğinde bile adaylar eleniyor. Bilgim bu kadar bende girmeyi düşünüyorum biraz araştırma yapmıştım. Mezunlar hem subay hem mühendis hem pilot olarak mezun oluyorlar.

Acemi Şef isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

 

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Mesajı Spurl ile Paylas!
Alıntı ile Cevapla

Cevapla

Etiketler
2010, harp, istiyor, kac, kadar, okullari, puan, puani, puanlari, taban


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are KapalıTüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 10:41 PM.

Forum Yasal Uyarı HH
Kullanılan Portal Sürümü : HH Portal
Script Sürümü : vBulletin Version 3.8.4 PL1
Seo Yazılımı : vBSEO ©2009, Crawlability, Inc
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz Internet Explorer 6+, Firefox 2.0.0.14+, Opera 9.52+, Safari 3.1.2+, Chrome 0.2.153.1+ ve 1024x768+ Ekran Çözünürlüğünde Test Edilmiştir.
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan .yer sağlayıcı. olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kaldır. prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, bora@tabakoglu.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler Hukuk Müşavirimiz tarafından incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

HHPortal İçerik ve Yer Sağlayıcı İletişim Bilgileri İçin Tıklayınız.

Valid CSS!