Etiketlenen üyelerin listesi

+ Yeni Konu aç
12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: 2010 Harp Okulları Kaç Puan İstiyor (Taban Puanı)

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  uA*Ugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Meraklı
  Üyelik tarihi
  11.07.2009
  Yer
  TüRKiYe
  Aldığı Beğeni
  0
  Beğendikleri
  0
  Mesajlar
  286
  Konular
  28
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  2010 Harp Okulları Kaç Puan İstiyor (Taban Puanı)

  Arkadaşalar 2010 Kara Deniz Hava Harp Okulları taban puanlarını biliyorsanız yazabilirmisiniz.
  Saygılarımla...

 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  QriminaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  '' Like a Shining Star ''
  Üyelik tarihi
  16.01.2007
  Yer
  SponsorA GereK YoK ŞerefimiZ YeteR
  Yaş
  31
  Aldığı Beğeni
  0
  Beğendikleri
  0
  Mesajlar
  3.116
  Konular
  232
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı
  KARA HARP OKULU’NA GİRMEK İSTEYEN KIZ VE ERKEK
  ADAYLARIN DİKKATİNE !

  GENEL BAŞVURU KOŞULLARI

  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  2. Yapılacak arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması sonucunda şüpheli ve sakıncalı halleri bulunmamak.
  3. Herhangi bir nedenle askeri okullardan çıkmamış/çıkarılmamış, sivil okullardan çıkarılmamış olmak.
  4. TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde yer alan Askeri Okullara girecek öğrenci adaylarına ilişkin sağlık kriterlerine sahip olmak,
  5. 2010 Yılı Yükseköğretime Geçiş (YGS) ile Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) katılmış ve tespit edilecek taban puanı almış olmak,
  6. Herhangi bir mesleğe yönelik olmayan ve ÖSYS Kılavuzunda yer alan okul türlerinden:

  a. 11033 Anadolu Lisesi (Yabancı Dille Öğretim Yapan Resmi Liseler)
  b. 11058 Fen Lisesi
  c. 11017 Lise (Resmi ve Gündüz Öğretim Yapan Liseler)
  ç. 11106 Lise, Özel Lise (Yabancı Dil Ağırlıklı Program Uygulayan Liseler)
  d. 11066 Özel Fen Lisesi
  e. 11025 Özel Lise
  f. 11041 Yabancı Dille Öğretim Yapan Özel Lise
  g. 30028 Lise Programı
  ğ. 30077 Lise Programı (Yabancı Dil Ağırlıklı)
  h. 50027 Anadolu Öğretmen Lisesi
  ı. 50019 Öğretmen Lisesi

  Fen Bilimleri veya Türkçe-Matematik alanından mezun olmak,

  7. En fazla 20 yaşında olmak (1990 ve sonrası doğumlu) (yaş düzeltmesi yaptıranların düzeltmeden önceki yaşı dikkate alınır),
  8. Haziran 2010 yılında mezun olacak durumda olmak (Not ortalaması, Öğretmenler Kurulu Kararı, Not Yükseltme Sınavı v.b. ile geçenler başvuruda bulunamaz) veya dönemine bakılmaksızın 2009 yılında mezun olmak,
  9. Şehit, malul gazi ve muharip gazi çocuklarından belirlenecek baraj puanının %90’ını alanlar, 2'nci Seçim Aşamalarına davet edilecektir. Seçim aşamalarında başarılı olan ve %5 kontenjanına giren adaylar Harp Okullarına girmeye hak kazanacaktır.
  10. Kendisinin, annesinin, babasının, kardeşlerinin ve velisinin;
  a. Tutum ve davranışları ile yasa dışı, siyasî, yıkıcı, irticaî, bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş, bu gibi faaliyetlerde bulunmamış veya bu gibi faaliyetlere karışmamış olmak,
  b. Türk Silâhlı Kuvvetlerinin manevî şahsiyetine gölge düşürmemiş ve askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak fiil ve hareketlerde bulunmamış olmak,
  c. Toplumca tasvip edilmeyen ve uygun görülmeyen kazanç yollarında çalışmamış ve hâlen çalışmamakta olmak,
  ç. Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile basit ve nitelikli zimmet, irtikâp, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, yalan yere tanıklık, yalan yere yemin, cürüm tasnii, ırza geçmek, sarkıntılık, kız, kadın veya erkek kaçırmak, fuhşiyata tahrik, gayri tâbiî mukarenet, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlar ile istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç olmak üzere kaçakçılık, resmî ihâle ve alım ve satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından birinden mahkûmiyeti bulunmamak.
  11. Taksirli suçlar hariç olmak üzere, affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adlî sicilden çıkartılmış olsa bile bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak.
  12. Nişanlı, evli, dul, hamile, çocuklu olmamak veya herhangi bir kadınla veya erkekle nikâhsız olarak birlikte yaşamamak.
  13. Okula karşı uygun nitelikte sorumlu bir veli göstermek (18 yaşından büyük olanlar için kefil göstermek).
  14. Harp Okulları için yapılacak olan sınav, mülâkat ve diğer seçim işlemleri sonundaki değerlendirme sıralamasında önceden belirlenen kontenjan içinde bulunmak.
  15. "Askerî Okullara Alınan Öğrenciler ile Silâhlı Kuvvetler Hesabına Fakülte ve Yüksek Okullarda Okuyan Öğrenciler İçin Yüklenme Senedi Düzenlenmesine ve Bu Okullardan Çeşitli Sebeplerle Ayrılacak Öğrencilere veya Kefillerine Ödettirilecek Tazminata Dair Yönetmelikte belirtilen yüklenme ve kefalet senetlerini düzenlemek.
  16. Öğreniminin herhangi bir safhasında meslek veya mesleğe yönelik okullarda okumamış olmak gerekmektedir.
  17. Kara Harp Okulu seçim aşamasına katılmak veya bu aşamaların herhangi birinde elenmek/ayrılmak diğer yüksek öğretim programları için kayıt yaptırmaya engel oluşturmamaktadır.


  BAŞVURU BİÇİMİ VE SEÇİM AŞAMALARINA ÇAĞRI ESASLARI

  1. Kara Harp Okulu Aday Adayı olmak isteyenler 2010 yılı ÖSYS Aday Bilgi Formunun “Askerî okullara girme isteği” alanındaki kutucuğu işaretleyeceklerdir. Ancak bu işaretlemeyi yapmak ön kayıt için yeterli değildir. Kara Harp Okuluna girmek isteyen adaylar, ayrıca aşağıdaki internet adresinden 05 Nisan-28 Mayıs 2010 (saat 17.00) tarihine kadar ön kayıt başvurusu yaparak başvurularını tamamlayacaklardır. İnternet üzerinden başvuru yapmayan adaylar, ikinci seçim aşaması sınavlarına çağrılmayacaklardır.

  2. Başvuruda bulunan adaylar YGS-1, YGS-2, YGS-5 ve YGS-6 puan türlerinde aldıkları puanlardan en yüksek olanı esas alınarak sıralanacak, ihtiyaç duyulan aday sayısına bağlı olarak “Seçim Aşamaları Çağrı Puanı” belirlenecektir.

  3. Belirlenen taban puan ve bu puandan daha yüksek puan alan adaylar aşağıda belirtilen İnternet adresi vasıtasıyla kendilerine tahsis edilecek tarihte ikinci seçim aşaması sınavlarına (Ön Sağlık Muayenesi, Fiziki Kabiliyet ve Yeterlilik Testi, Mülakat) çağrılacaktır.

  4. Kara Harp Okulu Komutanlığında icra edilecek 2’nci seçim aşaması sınavlarında başarılı olan adayların, Bedeni Yeterlilik Sınavından alacakları puanının %15’i ile mülakat sınavından alacakları puanın % 15'i, ikinci basamak sınavı olan Lisans Yerleştirme Sınavının (LYS); MF-1, MF-2, MF-3, MF-4, TM-1, TM-2 ve TM-3 puan türlerinden alacakları puanlardan en yükseğinin %70'ine ilave edilerek asil ve yedek adaylar belirlenecek ve sıralama neticesinde kontenjana giren adaylar KHO’na girmeye hak kazanacaklardır. ÖSYM-2010 Kılavuzunda Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) taban puanını geçemeyen adaylar sıralamaya girmeye hak kazanamayacaklardır. (Değerlendirme, asil ve yedek adayların tespit edilmesi ile ilgili detaylı bilgi K.K.K.lığınca yayımlanacak başvuru kılavuzunda belirtilecektir.)

  5. KHO’na öğrenci alımı hakkında daha detaylı bilgiler, 2010 Yılı KHO Başvuru Kılavuzunda açıklanacaktır. KHO Başvuru Kılavuzu’na Nisan-Mayıs aylarında internet adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  İnternet adresi : [Misafirler Kayıt Olmadan Link Göremezler Kayıt İçin Tıklayın !]
  [Misafirler Kayıt Olmadan Link Göremezler Kayıt İçin Tıklayın !]
  İletişim için : (0312) 417 51 90-96 (7 Hat)
  Dahili : 2111 veya 2113

  KARA HARP OKULU

  Kara Harp Okulu Ankara ilinde bulunmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaç duyduğu sınıf ve miktarda subay yetiştiren bir askerî yükseköğretim kurumudur. 4566 Sayılı Harp Okulları Kanunu uyarınca üniversite statüsünde olan Kara Harp Okulu, Sistem Mühendisliği Bilim dalının; İşletme, Endüstri, Makine, İnşaat ve Elektrik-Elektronik alt dallarında 4 yıllık lisans düzeyinde akademik eğitim veren, Kara Kuvvetlerine ile Jandarma Genel Komutanlığına, erkek-bayan subay yetiştiren parasız yatılı bir eğitim kurumudur.

  Harbiyelilerin bütün ihtiyaçları (yeme, yatma, giyim, harçlık, eğitim ve öğretim) devlet tarafından karşılanmaktadır. Öğrenimlerini başarı ile tamamlayan öğrenciler, Sistem Mühendisliği lisans diploması ile birlikte Teğmen olarak mezun edilmekte ve sınıf okulu eğitimi sonrasında kura ile atamaları yapılmaktadır.

  Kara Harp Okulu mezunu subaylara; sağlık, lojman ve askerî sosyal tesislerden faydalanma, OYAK üyeliği gibi birçok sosyal imkânla birlikte yurtiçi ve yurtdışı eğitim kurumlarında yüksek lisans ve doktora eğitimi yapma imkânı da sağlanmaktadır.

  Onurlu bir geçmişe sahip, gelecek için ümit ve güven veren Türk Kara Kuvvetlerinde; geleceğini bir subay ve bir lider olarak çizmek isteyen gençlerimizi Kara Harp Okuluna bekliyoruz.  [Misafirler Kayıt Olmadan Link Göremezler Kayıt İçin Tıklayın !]

 3. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  uA*Ugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Meraklı
  Üyelik tarihi
  11.07.2009
  Yer
  TüRKiYe
  Aldığı Beğeni
  0
  Beğendikleri
  0
  Mesajlar
  286
  Konular
  28
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı
  Teşekkürler de bana puan lazım.Geçen seneden giren arkadaşlar yokmu harp okulu puanları ne kadar

 4. #4
  SqooK^
  SqooK^ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  abi bızde gıercez:d ama daaha 1 senem var : ) tahmını olarak sana bısey dıyyım tıpla aynı bıldıgım kadarıyla belkıde daha fazla olabilir

 5. #5
  Durum:
  Çevrimdışı
  CounTRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Gülen Manyak
  Üyelik tarihi
  05.06.2006
  Yer
  Bir tarihin doğduğu yer "GÖZTEPE"
  Aldığı Beğeni
  0
  Beğendikleri
  0
  Mesajlar
  10.556
  Konular
  489
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı
  Yanlış bilmiyorsam geçen senenin taban puanı 182 dir. ve konu taşınmıştır..
  Bazen herşeyi anlatmaya yeter iki kelime, ÖLÜMÜNE GÖZTEPE

  Bizans'ın kuşuna, kedisine kanmadık. Damarımızdaki kanı, güneşin sarısına kattık.

 6. #6
  Durum:
  Çevrimdışı
  UABarış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Bağımlı
  Üyelik tarihi
  10.03.2008
  Yaş
  23
  Aldığı Beğeni
  0
  Beğendikleri
  0
  Mesajlar
  664
  Konular
  30
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı
  Kardeş hayırdır harp okullarını mı istiyon ? Hakkında hayırlısı olsun.

 7. #7
  Durum:
  Çevrimdışı
  uA*Ugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Meraklı
  Üyelik tarihi
  11.07.2009
  Yer
  TüRKiYe
  Aldığı Beğeni
  0
  Beğendikleri
  0
  Mesajlar
  286
  Konular
  28
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı
  Eyvallah sağolasın Barış hayırlısı ne ise bakacaz görecez.

 8. #8
  Durum:
  Çevrimdışı
  mehmet, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Misafir
  Üyelik tarihi
  31.05.2010
  Aldığı Beğeni
  0
  Beğendikleri
  0
  Mesajlar
  1
  Konular
  0
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı
  valla kardeş bende giricemde inan bende bilmiyorum biliyosan sen söle yaa:::

 9. #9
  Durum:
  Çevrimdışı
  pilot 12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Misafir
  Üyelik tarihi
  06.06.2010
  Aldığı Beğeni
  0
  Beğendikleri
  0
  Mesajlar
  1
  Konular
  0
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  ss

  abi ben daha 6yy gidiom ama pilt yüzbaşı olmak istiom sbs ye gircem kac puan gerekli hava okulları için

 10. #10
  Durum:
  Çevrimdışı
  olmezotu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Misafir
  Üyelik tarihi
  16.12.2008
  Aldığı Beğeni
  0
  Beğendikleri
  0
  Mesajlar
  2
  Konular
  0
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı
  Kara Harp Okulu için 2010 yılında YGS-1,2,5 ve 6 puan türünden herhangi birinden 285 ve üzerinde puan alan adaylar ikinci seçim aşaması sınavlarına girmeye hak kazanmıştır

  kaynak:
  [Misafirler Kayıt Olmadan Link Göremezler Kayıt İçin Tıklayın !]

 11. #11
  Durum:
  Çevrimdışı
  garma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Misafir
  Üyelik tarihi
  13.02.2011
  Aldığı Beğeni
  0
  Beğendikleri
  0
  Mesajlar
  1
  Konular
  0
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Question kara harp okulu taban puanı

  selam. forumdaki yazıları okudum gülmekten öldüm allah da sizi güldürsün. arkadaşın birisi harp okulu taban puanının tıpla aynı hatta daha yüksek olduğunu yazmış. değerli kardeşim, 2010 yılında kara harp okuluna girenlerin taban puanı 180 dir. yani baraj puanı. bu puandan da girenlerin önemli bir kısmı okuldan ayrılmıştır. ayrıca kara harp okulu lisans düzeyinde eğitim-öğretim yaptığı kağıt üzerinde doğrudur fakat gerçekte kabul gören bir sistemde yer almamaktadır. yani mezun olduğunuzda sistem mühendisi gibi uydurma bir mühendislik mezunu olursunuz. etrafınızda hiç gördünüzmü sistem mühendisi veya ne iş yaptıklarını. ayrıca hangi sistemin mühendisi olduklarını . tercihlerinizi iyi araştırın.
  hava harp okulunun puanı biraz daha yüksektir ama orada sağlık muayenesinin ciddi yapıldığı bilinir. yani hafif göz bozukluğununz bile varsa elenme riskiniz bulnmaktadır doğaL OLARAK.

 12. #12
  Durum:
  Çevrimdışı
  Acemi Şef - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Forum Demirbaşı
  Üyelik tarihi
  26.08.2008
  Aldığı Beğeni
  1
  Beğendikleri
  0
  Mesajlar
  6.514
  Konular
  2739
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı
  Hava harp okullarının da puanlarının çok yüksek olmadğını duymuştum bi arkadaşımın ablası geçen sene hava harp okullarına kayıt yaptırdı ygs ve lys olmak üzere iki aşamalı sınavdan aldığı puanın ortalaması 380 civarıydı şuan istanbul yeşilköyde. Puanı çok yüksek olmamakla beraber mülakatı ve sağlık muayenesini geçmek oldukça zor. Bildiğim kadarıyla 6- 7 aşama kadar sürüyor bunlar ki söylendiği gibi herhangi bir göz kusurunda, bir hastalıkta, ki diş eksikliğinde bile adaylar eleniyor. Bilgim bu kadar bende girmeyi düşünüyorum biraz araştırma yapmıştım. Mezunlar hem subay hem mühendis hem pilot olarak mezun oluyorlar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap


Yukarı Çık
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz.

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1